mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Trzcinicoki (Polska)

sobota, 13 grudnia, godz. 16.00

Trzcinicoki
Kapela ludowa"Trzcinicoki" z Trzcinicy powstała w styczniu 1995 r., na inaugurację obchodów 600-lecia wsi Trzcinica, gdzie dała swój pierwszy koncert. Od początku istnienia kapeli Trzcinicoki w zespole grają trzy pokolenia muzykantów, prezentując tradycyjne melodie oraz przyśpiewki z okolic Jasła i Pogórza. Po początkowych trudnościach, pożyczaniu strojów i instrumentów z zaprzyjaźnionych placówek kultury, zespół rozwijał się pomyślnie, uzyskując coraz więcej sukcesów w skali ogólnokrajowej. W 1997 r. kapela posiadała już własne stroje pogórzańskie oraz komplet instrumentów. Zespół czynnie uczestniczy w festiwalach, konkursach, przeglądach, obrzędach oraz innych imprezach folklorystycznych i nie tylko. Kapela wychowała młode pokolenie muzykantów, które w chwili obecnej stanowi trzon zespołu. Największe osiągnięcia:
- Nagroda im. Oskara Kolberga,
- BASZTA na 41 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu - Dolnym nad Wisłą,
- I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej w Kielcach,
- ZŁOTE BASY, nagroda główna na XXVI Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych w Podegrodziu k/ Nowego Sącza,
- Laureat Krośnieńskich Prezentacji Artystycznych KROPA,
- Nagroda główna na Konfrontacjach Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Dębicy,
- Karnawał Góralski i Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej, Międzynarodowe Spotkania Kapel Ludowych w Toruniu, Pyrzyckie Spotkania z Folklorem, POLAGRA Poznań, Dożynki Jasnogórskie (Częstochowa).
Kapela koncertowała także poza granicami Polski m.in. na Litwie, Ukrainie, Rumunii, Słowacji, Węgrzech i Belgii. Muzykanci grający w zespole prezentują swoje solowe popisy w licznych konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

«« wróć



Logo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook