mikołajki folkowe 2010

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Wykonawcy

Pipes and Pints (Czechy)

niedziela, 12 grudnia, godz. 20.00

Pipes and Pints
Pipes and Pints
Celtycko-punkowa grupa z czeskiej Pragi. Kapelę w 2006 założył Vojta Kalina (dudy szkockie, śpiew). Było to spełnienie jego marzeń, gdyż zawsze myślał o zespole grającym połączenie punk rocka i „brudnej" folkowej muzyki, takim jak np. The Pogues. Poznał Tomasa Novotny'ego (gitara/śpiew, muzyka: Who ate my Skate), który też marzył o kapeli łączącej muzykę country z rock and rollem. Z każdym dniem spełniały się kolejne założenia Vojty i Tomasa. Po jakimś czasie zespół nagrał demo i ruszył w trasę po Europie Środkowej: z Niemiec przez Austrię, po Czechy i Słowację. W 2007 i 2008 Pipes And Pints grywał jako support m.in. przed The Porters czy Society Parasites oraz jako główny zespół. I chociaż w międzyczasie okazało się, że niektórzy muzycy
grający w Pipes And Pints od początku, mieli różne wizje przyszłości swojej kapeli, zespół nie znikł ze sceny muzycznej. Zmienił się tylko skład: z Moraw do Pragi przeprowadził się Lukas Vincour (instrumenty perkusyjne/śpiew, wcześniej: Punkhart i inne). Z kolei Syco Mike (śpiew - wokal główny, wcześniej: Mugshot76) zrezygnował z powrotu z Austrii do ojczystej Kalifornii, by zamieszkać w Pradze razem ze swoim psem Tequilą. W końcu do kapeli dołączył Ondra Balvin (gitara basowa/śpiew, Super Pilot, muzyk ElPaso), przyjaciel zespołu.
W nowym składzie Pipes And Pints w grudniu 2008 (jeszcze wtedy bez Ondry na basie) nagrał EP- kę, na której znalazło się pięć utworów. Przyniosła muzykom kapeli nadzieję na przyszłość i stała się dla nich początkiem nowej, muzycznej przygody. EP-ka została dobrze przyjęta i chłopaki nie wahali się ani przez chwilę, aby ruszyć w trasę i podbić świat swoją muzyką. W tym samym czasie do Pipes And Pints dołączył basista Ondra. Kapela udowodniła, że traktuje serio to, co robi. Bez przerwy koncertuje w europejskich klubach i na festiwalach. Pipes And Pints zyskał miano zespołu, który grając, daje z siebie wszystko. Można było ich zobaczyć i usłyszeć z takimi zespołami jak:The Porters, Church of Confidence, Born To Lose, Deadline, Hudson Falcons, Al And The Black Cats. Występowali również niejednokrotnie jako gwiazda koncertów.
Debiutancki album zatytułowany „Until We Die" kapela wydała w listopadzie 2009. Powstał we współpracy z Wolverine Records (Europa) i Unrepentant Records (Ameryka Północna i Południowa).
Ostatnio grupa skupia się nad tym co kocha najbardziej - show na żywo. Pipes And Pints, jeśli tylko to możliwe, koncertuje i podróżuje, promując album. Muzycy czekają także na ciebie, abyś posłuchał ich muzyki... „zanim umrą".

Muzycy:

Vojta Kalina - dudy szkockie, śpiew; Tomas Novotny - gitara, śpiew; Lukas Vincour - instrumenty perkusyjne, śpiew; Syco Mike - śpiew: wokal główny; Ondra Balvin - gitara basowa, śpiew

 

Dyskografia:

Until We Die - Unrepentant Records/Wolverine Records - 2009; EP 2008 (wydanie własne) - 008. Utworów Pipe And Pints można posłuchać także na składankach: Die Ox-CD #87 - Ox- fanzine - 2009; Saints and Sinners - Wolverine records - 2009; Punk Rock Potluck Vol. 3 - PunkRockReview.org - 2009; Almost St. Patrick´s Day Vol. 2 - 2009

 

 

 

www.pipesandpints.cz/

MP3: Pipes and Pints -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

Tegoroczne „Mikołajki Folkowe" odbędą się w dniach 9-12 grudnia, jak zwykle w ACK UMCS „Chatce Żaka" w Lublinie. Choć organizatorzy oficjalnie nie przyznają się do jubileuszu, nie da się ukryć, że festiwal w tym roku odbywa się po raz 20. Program zapowiada się bogato i interesująco.

Większość muzycznych propozycji to folk akustyczny, ale nie zabraknie też mocnego uderzenia. Wystąpią artyści z siedmiu krajów Europy: Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy.
W czwartkowy wieczór zobaczymy koncert w ramach projektu Ad Hoc, a po nim "Czarne Motyle".
Tradycyjnie w piątek odbędzie się konkurs „Scena Otwarta". A po nim koncert „Folk po Bandzie", gdzie wystąpią „Banda Dzeta" z Litwy oraz słowacka „Banda".

Na sobotnim Koncercie Głównym wystąpi grupa „Auli", Orkiestra św. Mikołaja (gospodarze) promująca swoją najnowszą płytę „Drugi koncert"; „Cimbaliband" z Węgier oraz laureaci konkursu.
W niedzielę odbędą się 2 koncerty o zupełnie odmiennym charakterze. Pierwszy z nich to specjalnie przygotowany we współpracy z Rafałem Rozmusem koncert „Lubelskie. Tradycja - inspiracja - kompozycje". oraz koncert z cyklu „Hello Folks!". W jego ramach zagrają kapele: folk-metalowy „Litvintroll" z Białorusi oraz folk-punkowy „Pipes and Pints" z Czech.

Tym muzycznym atrakcjom będzie towarzyszył cykl kameralnych koncertów „Folk Nocą", na którym wystąpi m.in. rumuński kwartet „Trei Parale". Będzie też działać Scena pod Schodami z muzyką tradycyjną.
Przewidziane są też warsztaty garncarskie prowadzone przez Piotra Skibę, zajęcia wokalne i rękodzielnicze grupy OVO oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez warszawski Dom Tańca. Będzie można też nauczyć się piec tradycyjne weselne korowaje. Na większość warsztatów będą obowiązywały bezpłatne wejściówki.

Organizatorzy

 

 umcs  ACK  sarf  wok  

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin 

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin lub2016

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

cei  trstudios  wspa  hestia mpk  ck   md    wegry

 

 

Patroni medialni

gadki itvl rcentrum  wyborcza  radiolublin  serpent  kulturalud   a4   tvplub   zoom   folk.pl  etnosystem  

Facebook