mikołajki folkowe 2010

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Wykonawcy

Banda Dzeta (Litwa)

piątek, 10 grudnia, godz. 20.30

Banda Dzeta
Banda Dzeta

Banda Dzeta, kapela stylizująca swoją muzykę na rumuńską ludową orkiestrę dętą, pochodzi z Wilna. Jak mówią sami muzycy Banda Dzeta gra z całego serca. Ich muzyka to mieszanka elektro, muzyki akustycznej i folku. W skład zespołu wchodzą artyści zafascynowani różnymi kulturami i gatunkami muzycznymi. W Banda Dzeta grają zarówno amatorzy, jak i zawodowi muzycy. Połączyło ich zamiłowanie do grania i rozpowszechniania muzyki międzykulturowej. Łączą folklor różnych narodów i krajów z nowoczesnymi dźwiękami rocka, punka, jazzu oraz avant-guarde, dlatego nie sposób ich muzyki zakwalifikować do konkretnego gatunku. Sami muzycy zespołu definiują swój styl jako minimal indie brass. Charakterystyczna dla ich brzmienia jest rozbudowana sekcja instrumentów dętych, co z kolei sugeruje duży wpływ na twórczość Bandy Dzeta stylistyki bałkańskiej. Dziewięciu muzyków kapeli gra na różnych instrumentach: gitarze basowej, perkusji, trąbkach, puzonie, tubie i ukulele. Mimo niedługiego stażu, zespół zdobył sympatię miłośników tematycznych imprez cygańskich i bałkańskich w Wilnie. Jeden z organizatorów o muzyce Bandy Dzeta powiedział: „Utwory Bandy Dzeta są warte ścieżki dźwiękowej do filmu Emira Kusturicy". Kapela koncertuje nie tylko w kraju, ale także za granicą.


Muzycy:

Ričardas - trąbka;

Kairius - trąbka;

Adas - trąbka;

Andrius - puzon;

Marius - tuba;

Edvo - instrumenty perkusyjne;

Ilja - instrumenty perkusyjne;

Zbigas - ukulele;

Monsieur Vincent Le Lapin - gitara basowa

www.myspace.com/bandadzeta

MP3: Banda Dzeta -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

Tegoroczne „Mikołajki Folkowe" odbędą się w dniach 9-12 grudnia, jak zwykle w ACK UMCS „Chatce Żaka" w Lublinie. Choć organizatorzy oficjalnie nie przyznają się do jubileuszu, nie da się ukryć, że festiwal w tym roku odbywa się po raz 20. Program zapowiada się bogato i interesująco.

Większość muzycznych propozycji to folk akustyczny, ale nie zabraknie też mocnego uderzenia. Wystąpią artyści z siedmiu krajów Europy: Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy.
W czwartkowy wieczór zobaczymy koncert w ramach projektu Ad Hoc, a po nim "Czarne Motyle".
Tradycyjnie w piątek odbędzie się konkurs „Scena Otwarta". A po nim koncert „Folk po Bandzie", gdzie wystąpią „Banda Dzeta" z Litwy oraz słowacka „Banda".

Na sobotnim Koncercie Głównym wystąpi grupa „Auli", Orkiestra św. Mikołaja (gospodarze) promująca swoją najnowszą płytę „Drugi koncert"; „Cimbaliband" z Węgier oraz laureaci konkursu.
W niedzielę odbędą się 2 koncerty o zupełnie odmiennym charakterze. Pierwszy z nich to specjalnie przygotowany we współpracy z Rafałem Rozmusem koncert „Lubelskie. Tradycja - inspiracja - kompozycje". oraz koncert z cyklu „Hello Folks!". W jego ramach zagrają kapele: folk-metalowy „Litvintroll" z Białorusi oraz folk-punkowy „Pipes and Pints" z Czech.

Tym muzycznym atrakcjom będzie towarzyszył cykl kameralnych koncertów „Folk Nocą", na którym wystąpi m.in. rumuński kwartet „Trei Parale". Będzie też działać Scena pod Schodami z muzyką tradycyjną.
Przewidziane są też warsztaty garncarskie prowadzone przez Piotra Skibę, zajęcia wokalne i rękodzielnicze grupy OVO oraz warsztaty dla dzieci prowadzone przez warszawski Dom Tańca. Będzie można też nauczyć się piec tradycyjne weselne korowaje. Na większość warsztatów będą obowiązywały bezpłatne wejściówki.

Organizatorzy

 

 umcs  ACK  sarf  wok  

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin 

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin lub2016

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

cei  trstudios  wspa  hestia mpk  ck   md    wegry

 

 

Patroni medialni

gadki itvl rcentrum  wyborcza  radiolublin  serpent  kulturalud   a4   tvplub   zoom   folk.pl  etnosystem  

Facebook