mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Hollòènek Hungarica (Węgry)

sobota, 8 grudnia, godz. 19.00

Hollòènek Hungarica

Pełne pasji poszukiwania średniowiecznych zapisów muzycznych, węgierskich i nie tylko, uskuteczniane przez liczne kontakty z muzykami i wytwórcami instrumentów z różnych krajów, głównie Niemiec, zaowocowały powstaniem grupy Hollóének Hungarica. Zespół został założony w 2002 roku, w Debreczynie, z inicjatywy Lajosa Bálinta. Początkowo w repertuarze grupy można było usłyszeć średniowieczne ballady miłosne i pieśni ze zbioru Carmina Burana, wykonywane na buzukach, fletach i skrzypcach. Z biegiem czasu głównym instrumentem zespołu i jego znakiem rozpoznawczym stały się dudy, a repertuar poszerzono o węgierskie tańce ludowe, pieśni minstrelów i pieśni rycerskie. Obecnie muzycy grają na dudach, szałamajach, buzukach, skrzypcach, flecie i tapanach - bębnach tureckich. Ich występy często uświetniają artystki tańczące z pochodniami i chorągwiami. Zespół był wielokrotnie goszczony na festiwalach w całej Europie: w Polsce (także w Lublinie), w Niemczech, Serbii, Rumunii, na Słowacji i na Litwie. 

holloenek.extra.hu

MP3: Hollòènek Hungarica - Bretonischer-Platerspiel,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook