mikołajki folkowe 2021

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków.

Wykonawcy

Grupa Kolędnicza „Ludowa Szopka z Lalkami (Polska)

niedziela, 12 grudnia, godz. 17.00

Grupa Kolędnicza „Ludowa Szopka z Lalkami
Grupa Kolędnicza „Ludowa Szopka z Lalkami" powstała w Lublinie w 2014 roku. Jej założycielem i kierownikiem jest Piotr Kula - wieloletni propagator i animator amatorskiego ruchu artystycznego, akordeonista i heligonista. Grupa prezentuje autentyczny folklor kolędniczy Ziemi Dobczyckiej (woj. małopolskie, pow. myślenicki). W swoim repertuarze ma kolędy i pastorałki, a także dwa obrzędowe widowiska kolędnicze - „Szopkę z lalkami" i „z Żydem". Lubelska Grupa Kolędnicza jest odwzorowaniem dobczyckiej Grupy Kolędniczej „Szopka z lalkami" działającej przy Kapeli Podwórkowej „Werdebusy Dobczyckie".
W ciągu siedmioletniej działalności Grupa Kolędnicza „Ludowa Szopka z Lalkami" zagrała wiele koncertów na terenie województwa lubelskiego, m.in. w Lublinie, Bełżycach, Rejowcu, Jakubowicach Konińskich, Kolbuszowej. Grupa od początku swojego istnienia uczestniczy w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów i Grup Kolędniczych w DK LSM organizowanym przez Stowarzyszenie „Nasz Piast", podczas których zdobyła dwa wyróżnienia, dwa II miejsca i III miejsce. Ponadto została odznaczona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jana Krzysztofa Ardanowskiego podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie. „Ludowa Szopka z Lalkami" wzięła również udział w 50. Jubileuszowych Puławskich Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy.
W trakcie istnienia Grupy działało, i nadal działa, w niej liczne grono studentów z lubelskich uczelni, a także członkowie Grupy wokalno-instrumentalnej „Lubelskie Babie Lato". „Ludowa Szopka z Lalkami" z powodzeniem promuje miasto Lublin, wkładając wiele zaangażowania w to, co robi, służąc jednocześnie Małej i Dużej Ojczyźnie. Dzięki jej działalności do dzisiaj można zobaczyć ginącą już tradycję kolędowania.

«« wróćLogo plakat mikoajki

BILETY: ekobilet.pl/sarf | PROGRAMME IN ENGLISH: download here

 

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków. Mamy nadzieję, że na nas poczekacie!

Organizatorzy 

ackumcs sarf most 

 

 

 

Sponsorzy

miasto lublinwojlub mkdnis  eu ludowidla

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
 

Media

tv umcscentrumzoomrckl  pr lublin tvp3 dwschodni  folk24kuklt lud folk.pl danielkapismo folkowe

 

Facebook