mikołajki folkowe 2021

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków.

Wykonawcy

Dunjaluk (Chorwacja)

niedziela, 12 grudnia, godz. 19.30

Dunjaluk
Dunjaluk
Dunjaluk
Dunjaluk to zespół z Zagrzebia w Chorwacji powstały pod koniec 2019 roku, składający się z wokalistki Dunji Bahtijarević i gitarzysty elektrycznego Luki Čapety. Dunjaluk skupia się na reinterpretacji pieśni z bośniackiej tradycji sevdah, znanej również jako sevdalinka. Dunjaluk poszukuje w tradycji tego, co uniwersalne i przekłada to na współczesną ekspresję muzyczną. Sevdalinka powstała na skutek zetknięcia się dwóch typów wrażliwości: osmańskiej i południowosłowiańskiej. Pieśni z tej tradycji opowiadają o miłości i tęsknocie, o domu i byciu daleko, o relacji jednostki ze społecznością i o ograniczeniach społecznych. Członkowie zespołu Dunjaluk zostali urzeczeni tekstami i melodiami tych piosenek. Sevdalinka w ciągu wieków wielokrotnie ulegała przekształceniom, a muzycy starają się jak najlepiej wykorzystać tę otwartą na zmiany przestrzeń.
Dunja Bahtijarević jest piosenkarką pochodzącą z Chorwacji, do której przeniosła się, uciekając z Bośni. Po uzyskaniu dyplomów z literatury porównawczej, historii sztuki i języka angielskiego, postanowiła skupić się na muzyce.
Luka Čapeta jest muzykiem pochodzącym z Zagrzebia w Chorwacji. Odkąd zaczął grać na gitarze, zgłębiał różne aspekty tworzenia muzyki, począwszy od kompozycji, produkcji, wykonania aż po edukację.
W 2021 roku Dunjaluk nagrał swój pierwszy album, który jest obecnie w końcowej fazie produkcji. Płyta ukaże się wiosną 2022 roku nakładem Rika Muzika.

«« wróćLogo plakat mikoajki

BILETY: ekobilet.pl/sarf | PROGRAMME IN ENGLISH: download here

 

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków. Mamy nadzieję, że na nas poczekacie!

Organizatorzy 

ackumcs sarf most 

 

 

 

Sponsorzy

miasto lublinwojlub mkdnis  eu ludowidla

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
 

Media

tv umcscentrumzoomrckl  pr lublin tvp3 dwschodni  folk24kuklt lud folk.pl danielkapismo folkowe

 

Facebook