mikołajki folkowe 2021

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków.

Wykonawcy

Orkiestra św. Mikołaja (Polska)

sobota, 11 grudnia, godz. 18.00

Orkiestra św. Mikołaja to jeden z najbardziej cenionych i docenionych zespołów na polskiej scenie folkowej. Powstała ponad trzydzieści lat temu, podobnie jak polski folk. W tym czasie zmieniały się skład, instrumentarium i styl muzyczny. Niezmienny pozostał jedynie wysoki poziom artystyczny. Przez kolejne trzy dekady swojego funkcjonowania zespół stworzył ponad dziesięć albumów. Wszechstronność muzyki, którą grupa zawarła w kolejnych wydawnictwach, ukazuje niezwykle szerokie horyzonty artystyczne, kryjące się za projektem. Na twórczość składa się przeróżny materiał źródłowy, z którego muzycy czerpią inspirację. Jest to muzyka wielopłaszczyznowa. Frazy nawiązują do tradycyjnych brzmień z różnych stron świata i do muzyki współczesnej. Utwory tworzą często kolaż zlepiony z tematów piosenek, oparty na transowych, unisonowych riffach. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty współczesne, perkusję, gitary oraz nietypowe instrumenty - cymbały, skandynawską nyckelharphę czy całą gamę tradycyjnych instrumentów dętych i perkusyjnych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt zespołu. Tak ujęta muzyka pozwala odbiorcy odczytywać przekaz Orkiestry św. Mikołaja jako zjawisko osadzone w głębokiej tradycji muzycznej, które jednocześnie daje powiew aktualności i żywotności zjawiska, jakim jest folk.
Skład zespołu: Anna Kołodziej (Bielak) - skrzypce, śpiew; Zbyszek Kowalczyk - gitary; Bogdan Bracha - śpiew, skrzypce, fujarki, instrumenty stroikowe; Marcin Skrzypek - gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew; Jacek Warszawa - perkusja.
www.mikolaje.lublin.pl

MP3: Orkiestra św. Mikołaja - Kumłykowa śpiewanka, Orkiestra św. Mikołaja - Plon,

«« wróćLogo plakat mikoajki

BILETY: ekobilet.pl/sarf | PROGRAMME IN ENGLISH: download here

 

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków. Mamy nadzieję, że na nas poczekacie!

Organizatorzy 

ackumcs sarf most 

 

 

 

Sponsorzy

miasto lublinwojlub mkdnis  eu ludowidla

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
 

Media

tv umcscentrumzoomrckl  pr lublin tvp3 dwschodni  folk24kuklt lud folk.pl danielkapismo folkowe

 

Facebook