mikołajki folkowe 2021

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków.

Wykonawcy

Maria Pomianowska & Mingjie Yu (Polska/Chiny)

sobota, 11 grudnia, godz. 18.00

Maria Pomianowska & Mingjie Yu,
Maria Pomianowska & Mingjie Yu,
Maria Pomianowska & Mingjie Yu,
Projekt prof. Marii Pomianowskiej i Mingjie Yu to spotkanie dwóch odległych kultur muzycznych świata. To podróż wyobraźni, w której na dalekim Jedwabnym Szlaku 800 lat temu spotykają się wędrujący muzycy z Chin z polskimi trubadurami. Wspólnie śpiewają, wspólnie grają, wspólnie uczą się jedni od drugich innego sposobu myślenia o kształtowaniu emocji czy też przepływie czasu w muzyce. W programie znajdą się tradycyjne utwory chińskie, polskie oraz kompozycje Marii Pomianowskiej utrzymane w stylistyce „world music", dedykowane niezwykłym instrumentom strunowym.
Mingjie Yu pochodzi z prowincji Hubei, gdzie od lat studiuje grę na sięgającym korzeniami czasów starożytnych instrumencie zwanym zheng. Na koncercie artystka przedstawi kilka odmian chińskiej cytry. Mingjie przebywa w Polsce jako stażystka prof. Marii Pomianowskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczy się polskich oberków, pieśni oraz wybranych mazurków Fryderyka Chopina przełożonych na język chińskiej cytry zheng.
Prof. Maria Pomianowska od ponad 30 lat bada kultury muzyczne Azji, tworzy projekty wraz z muzykami z Iranu, Indii, Chin, Korei, Japonii czy Bliskiego Wschodu. Artystka gra na wielu azjatyckich instrumentach smyczkowych. W projekcie polsko-chińskim prof. Maria Pomianowska przedstawi dźwięk instrumentów, które przed 27 laty wraz z prof. Ewą Dahlig i lutnikiem Andrzejem Kuczkowskim zrekonstruowała. Koncert połączy zatem głos antycznych chińskich cytr z brzmieniem odtworzonych staropolskich instrumentów smyczkowych.

MP3: Maria Pomianowska & Mingjie Yu - Horse racing, Maria Pomianowska & Mingjie Yu - Służyłem ja tobie,

«« wróćLogo plakat mikoajki

BILETY: ekobilet.pl/sarf | PROGRAMME IN ENGLISH: download here

 

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków. Mamy nadzieję, że na nas poczekacie!

Organizatorzy 

ackumcs sarf most 

 

 

 

Sponsorzy

miasto lublinwojlub mkdnis  eu ludowidla

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
 

Media

tv umcscentrumzoomrckl  pr lublin tvp3 dwschodni  folk24kuklt lud folk.pl danielkapismo folkowe

 

Facebook