mikołajki folkowe 2021

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków.

Wykonawcy

Kapela ze Wsi Warszawa (Polska)

piątek, 10 grudnia, godz. 20.30

Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi Warszawa
Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej z terenu szeroko pojętego Mazowsza - ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco nowocześnie i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy ludowe instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - wypadają one wyjątkowo świeżo, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z didżejami.
Kapela zdobyła wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach folkowych, m.in. Mikołajki Folkowe 1997 - „Scena Otwarta" oraz nagroda Orkiestry św. Mikołaja, Festiwal Polskiego Radia „Nowa Tradycja" 1998 - II nagroda i nagroda publiczności.
Siłą zespołu są koncerty, których zagrał setki, głównie poza Polską. Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Moskwę, Paryż, Lizbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles, Vancouver, Adelaide, Melbourne i New Plymouth. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak bez przerwy już od ponad dwudziestu lat...
Koniec 2020 roku przyniósł nową płytę! Album zatytułowany „Uwodzenie" ukazał się 30 listopada nakładem wytwórni Karrot Kommando. Zespół ponownie odkrywa w nim Mazowsze. Tym razem daje się ponieść nurtom rzeki, inspirując się tak Wisłą, jak i Urzeczem - historycznym podwarszawskim mikroregionem etnograficznym, rozciągającym się na obydwu brzegach Wisły.
www.kzww.pl/

MP3: Kapela ze Wsi Warszawa - Oracja do wody, Kapela ze Wsi Warszawa - Potopielka,

«« wróćLogo plakat mikoajki

BILETY: ekobilet.pl/sarf | PROGRAMME IN ENGLISH: download here

 

 

Orkiestra św. Mikołaja zagra w sobotę dopiero o północy w związku z kwarantanną muzyków. Mamy nadzieję, że na nas poczekacie!

Organizatorzy 

ackumcs sarf most 

 

 

 

Sponsorzy

miasto lublinwojlub mkdnis  eu ludowidla

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
 

Media

tv umcscentrumzoomrckl  pr lublin tvp3 dwschodni  folk24kuklt lud folk.pl danielkapismo folkowe

 

Facebook