mikołajki folkowe 2015

 

Jubileuszowe wydanie Festiwalu!

Konkurs fotograficzny "Tradycja w obiektywie"

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO!

 

 • I miejsce: Agnieszka Gontarska - Najlepsze wakacje
 • II miejsce: Paweł Malarczyk - Karol węglarz
 • III miejsce: Karolina Kacperek - Wypas

 

Wyróżnienia:
(karnet na festiwal)

 

 • Diana Pisarczyk - Razem przez życie
 • Joanna Śliwińska - Lepienie pierogów
 • Michał Zabokrzecki - Cepy

Zakwalifikowane do wystawy:

 

 • Krzysztof Bednarski - Młodość i Tradycja
 • Jan Brdej - Wyskok
 • Robert Garstka - Turki
 • Hanna Golis - Sandomierz
 • Agnieszka Gontarska - Tajemnice stodoły
 • Karolina Kacperek - Łasuchy
 • Elżbieta Komarzyńska - Rycerz
 • Paweł Malarczyk - Pszczelarz
 • Sabina Marusza - Śmiergust
 • Jakub Ochnio - Modlitwa
 • Michał Teresiński - Więź
 • Rafał Woźniak - Szczupak
 • Michał Zabokrzecki - Orka
 • Joanna Zarzecka - Pasterz
 
GRATULUJEMY!!! 

 

 

 

Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego i Uniwersystet Marii Curie­Skłodowskiej, organizatorzy XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" pragną wszystkich zaprosić do udziału w drugiej edycji Konkursu Fotograficznego „Tradycja w Obiektywie". Edycja zeszłoroczna odniosła wielki sukces, zarówno w ilości nadesłanych prac, jak i w jakości czy różnorodności. Celem Konkursu jest popularyzacja folkloru oraz przedstawienie zjawisk współczesnych inspirowanych kulturą tradycyjną. Prace nagrodzone i wyróżnione zawisną na wystawie prezentowanej przez cały czas trwania Festiwalu. Regulamin do pobrania znajduje się na stronie www.mikolajki.folk.pl (regulamin poniżej) w zakładce Konkurs Foto. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 września 2015. Serdecznie zapraszamy!

 

Regulamin konkursu fotograficznego „Tradycja w Obiektywie"

 

INFORMACJE OGÓLNE i ZAŁOŻENIA:

 

1. Organizatorem jest Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego.

2. Konkurs jest kierowany do fotografów amatorów. Osoby niepełnoletnie proszone są o przesłanie zgody rodzica/opiekuna na udział w Konkursie.

3. Nabór zdjęć trwa od 1 września do 31 października 2015 r. włącznie.

4. Oczekujemy zdjęć mających na celu popularyzację folkloru oraz przedstawienie zjawisk współczesnych inspirowanych kulturą tradycyjną. Zdjęcia powinny być pojedynczymi i samodzielnymi kadrami, nie cyklem zdjęć.

5. Pełne zgłoszenie składa się z wypełnionego formularza: http://goo.gl/forms/PRSZOlWbjC oraz z nadesłanych e-mailem fotografii. Przesłanie samych zdjęć bądź tylko formularza nie będzie akceptowane.

6. Fotografie należy przesłać na adres tradycjawobiektywie@gmail.com , w tytule maila wpisując: Konkurs fotograficzny.

7. Każde zgłaszane zdjęcie powinno mieć nazwę wg schematu: IMIE_NAZWISKO_TYTUŁ_NR. ( „NR" to liczba porządkowa - 1, 2, 3).

8. Prace powstałe w wyniku połączenia różnych fotografii (kolaże, fotomontaże) oraz takie, na których znajdują się znaki wodne, daty, podpisy - nie mogą brać udziału w Konkursie.

9. Nie ma określonych wymagań technicznych - akceptujemy zdjęcia wykonane dowolnymi formatami i urządzeniami, w tym mobilnymi, o ile plik umożliwia druk w formacie co najmniej A5.

10. Akceptujemy jedynie zdjęcia w formacie JPG, krótszy bok min 1200px, maksymalnie 15 MB na jedno zdjęcie.

11. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia swojego autorstwa.

12. Zgłaszając zdjęcia do Konkursu oświadczasz, że jesteś ich autorem/autorką i przysługuje Ci do nich całość praw autorskich oraz to, że osoby uwiecznione na fotografiach wyrażają zgodę na udostępnianie ich wizerunku.

13. Zgłaszając zdjęcia wyrażasz zgodę na ich wydruk oraz prezentację w ramach wystawy, w slideshow, a także publikację w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem oraz w materiałach Organizatora (strona internetowa, media społecznościowe, materiały prasowe, wydawnictwa itp. - wszędzie gdzie to możliwe, zdjęcie będzie podpisane imieniem i nazwiskiem), bez ograniczeń czasowych, ilościowych i terytorialnych.

14. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie i udostępnianie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2002 nr 101 poz. 926 z późn. zm).

15. Uczestnik Konkursu wysyłając fotografie oświadcza tym samym, iż akceptuje Regulamin Konkursu oraz wszystkie warunki uczestnictwa w Konkursie.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

1. Fotografie oceniać będzie powołane przez Organizatorów jury, które zadecyduje o przyznaniu nagród oraz wytypuje prace na wystawę pokonkursową. Decyzje jury będą ostateczne i wiążące dla wszystkich uczestników konkursu.

2. Z autorami i autorkami wybranych zdjęć skontaktujemy się telefonicznie lub e-mailowo 16 listopada 2015 roku. Tego samego dnia upublicznimy listę nazwisk.

3. Laureaci otrzymają odpowiednio:

 • I miejsce - 500 zł + karnet na XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" 2015.
 • II miejsce - 300 zł + karnet na XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" 2015.
 • III miejsce - 200 zł + karnet na XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" 2015.

4. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas festiwalu. Dzień i godzina zostanie podana e-mailem.

5. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej od 10 do 21 grudnia 2015 r. w ACK UMCS „Chatka Żaka" w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" 2015.

 

KONTAKT DO ORGANIZATORA:


Aneta Winiarska
tel. 537 051 632
e-mail: aneta.winiarska@op.pl

 

 

 


Logo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

 

Zbliżają się 25, jubileuszowe, Mikołajki Folkowe. Festiwal już od dawna wpisał się w krajobraz lubelskiej kultury. Niesłabnące zainteresowanie, z jakim spotyka się muzyka na nim prezentowana, świadczy o potrzebie istnienia tradycji we współczesnej kulturze popularnej.
Organizatorzy starają się, żeby każdy festiwal, nie tylko jubileuszowy, był jak najlepszy, ale ten ma wyjątkowy klimat. Wystąpią na nim zespoły od lat związane z "Mikołajkową" sceną, choćby Kapela ze Wsi Warszawa. Kapela jest znana na całym świecie, a pierwsze kroki stawiała na "Scenie Otwartej". Razem z nią wystąpi Kapela Maliszów, która w zeszłym roku zdobyła w konkursie I nagrodę. Obie formacje będą promować niedawno wydane płyty. Innym zespołem, który pojawił się na festiwalu już w 1994 roku jest Matragona. Ich koncert, to propozycja dla wszystkich szukających muzyki akustycznej, refleksyjnej i wysublimowanej. Równolegle został zaplanowany folk-metalowy koncert "Pożoga Live!", na którym wystąpią lubelskie grupy Black Velvet Band i Merkfolk a także Elforg z Warszawy. 25. "Mikołajki Folkowe" uświetnią także artyści z zagranicy: Inna Zhelannaya z zespołem - charyzmatyczna wokalistka, założycielka legendarnej grupy Farlanders, która w 2007 rozpoczęła karierę solową. Na sobotnim Koncercie Głównym lubelscy widzowie będę mieli okazję spotkać się też z węgierskim zespołem Söndörgö łączącym muzykę z południowych Węgier z tradycją serbską i chorwacką. W sobotę wystąpią też gospodarze - Orkiestra św. Mikołaja oraz laureaci piątkowego konkursu "Scena Otwarta". Na holu, jak zwykle, muzyka tradycyjna do tańca i jarmark różności. Festiwalowi towarzyszą liczne zajęcia warsztatowe, na przykład pieśni afrykańskich, tańców węgierskich, wypieku korowaja. Najmłodsi będą mogli nauczyć się ozdabiania świątecznych pierniczków czy gry na instrumentach perkusyjnych. Szereg działań jest organizowanych we współpracy z kołami naukowymi, chociażby studencka konferencja naukowa "Kultura ludowa - jest czy jej nie ma" czy festiwalowa żywa biblioteka. "Mikołajki Folkowe" wzbogacają wystawy fotograficzne. Jedna jest poświęcona roztoczańskim muzykantom, druga jest pokłosiem konkursu fotograficznego "Tradycja w obiektywie" organizowanego w ramach festiwalu.  

 

Organizatorzy

umcs ackInk  sarf off

 

Sponsorzy

zuk

um  woj inspi mkidn eh tr  lud  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patroni medialni

tvp gadki kurier zoom cen ralu f24  es  folk  

Facebook