mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wszystko gra – warsztaty muzyczne dla dzieci - Bogdan Bracha

niedziela, 14 grudnia 2014, godz. 12.00

Wspólne kolędowanie z Bogdanem Brachą - liderem Orkiestry św. Mikołaja. Stworzy on swoją Orkiestrę z dzieci, które zechcą przyjąć zaproszenie na to spotkanie. Okaże się, że muzykowanie nie jest wcale takie trudne! Mimo pierwszej próby Orkiestra Bogdana od razu zagra do słuchu, a może i do tańca! Bogdan Bracha ma za sobą dziesiątki występów i audycji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, a jego Orkiestra św. Mikołaja grała koncerty dla najmłodszych w Programie III PR i Filharmonii Narodowej w Warszawie. W zeszłym roku na Mikołajkach Folkowych warsztatowa Orkiestra Bogdana grała do tańca, w tym roku spróbuje pograć kolędy.

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook