mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Rodzinne spotkanie z dziwnymi instrumentami – warsztaty Marcina Skrzypka

niedziela, 14 grudnia 2014, godz. 11.00

Na spotkanie zapraszają rodziny dziwnych instrumentów, które wykorzystuje Orkiestra św. Mikołaja: drumla, udu, niutnia, czurynga, kalimba, świerszcz... Jednymi się macha, w inne dmucha, jeszcze inne szarpie. Nie wszystkie grają melodie. Niektóre tylko wydają dźwięki. Co będziemy robić na spotkaniu, zależy od tego, kto przyjdzie w gości do instrumentów. Starsze dzieci mogą coś razem zagrać. Młodsze mogą pomóc odnaleźć się zagubionym krewnym albo wymyślić dla nich imiona. Na pewno wszystkich będzie można dotknąć i posłuchać. Czas spotkania: 30-50 min. (zależy od gości).

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook