mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Warsztaty instrumentalne – Marek Szurawski i Ryszard Muzaj

sobota, 13 grudnia 2014, godz. 16.00

Ryszard Muzaj i Marek Szurawski - jedyny szantowy duet w Polsce - znawcy i pasjonaci tematu, od lat śpiewają klasyczne motywy szantowe, nie stroniąc od współczesnej piosenki i ballady żeglarskiej. Marek Szurawski jest autorem wielu tłumaczeń, książek, artykułów, programów radiowych i telewizyjnych z zakresu tradycji i historii wielkich żagli, jeden z nielicznych w kraju specjalistów gry na koncertynie i kościach. Dotrzymuje mu kroku Ryszard Muzaj, niekwestionowany filar współczesnej piosenki żeglarskiej, autor wielu popularnych przebojów i mistrz muzycznych nastrojów i stylowego zaśpiewu. Obaj związani od lat z zespołem Stare Dzwony, brali udział we wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach szantowych w Polsce i na świecie. Ich spotkania z publicznością to ilustrowane muzycznie i falujące nastrojami „opowieści o ludziach, morzu i okrętach", które bawią i wzruszają, pozwalając jednocześnie na chwile nostalgii i zadumy o nieśmiertelnym morzu, prawdach życia na nim zrodzonych i naszym losie na „Planecie Woda".

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook