mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Warsztaty gry na drumli (poziom średniozaawansowany) - Nadishana

sobota, 13 grudnia 2014, godz. 13.00

Vladiswar Nadishana jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i wytwórcą instrumentów pochodzącym z Syberii. Stworzył swój własny, unikalny pomysł na tworzenie muzyki - jego kompozycje są twórczą syntezą różnych tradycji muzycznych z całego świata, które Nadishana łączy ze współczesną technologią. Gra na ponad dwustu różnych instrumentach - w tym wielu własnego pomysłu. Unikalną technikę gry łączy z zaawansowaną obróbką edycją cyfrową, którą sam nazywa „mikrochirurgią dźwięku". Jego fascynacja muzyką ludową zaczęła się w czasie studiów w Petersburgu. Obecnie używa wielu mało znanych (kou xiang, darabuka, bansuri, duduk i in.) lub eksperymentalnych instrumentów (m.in. futujara, dzuddahord, ghostcatcher). Mieszkając w niewielkiej wiosce na południu Syberii, stworzył „Sound Microsurgery Department" (SMD) -organizację zajmującą się szerokim wachlarzem projektów muzycznych - od rekonstrukcji dawnych instrumentów po prace nad nowymi metodami cyfrowej edycji dźwięku. Od 2005 r. Nadishana mieszka w Berlinie, gdzie współpracuje z wieloma innymi artystami. Twórca uczestniczy również w wielu festiwalach, m.in.: Ustuu-Huree, The Sayan Ring Festival, New Songs of the Old Land, Kihaus FolkFest, Musicastrada Festival. Nadishana jest także pomysłodawcą Syberyjskiego festiwalu muzyki etnicznej „Free of Karma Zone".

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook