mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Konferencja naukowa "Tradycja kołem się toczy"

piątek, 12 grudnia 2014, godz. 11.00

Studenckie Koło Naukowe Folklorystów i Etnologów przy Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studenckiej konferencji naukowej:

 

TRADYCJA KOŁEM SIĘ TOCZY

 

 


Spotkanie odbędzie się w grudniu 2014 r. jako wydarzenie towarzyszące festiwalowi „Mikołajki Folkowe". Tegoroczna konferencja stanowi kontynuację poprzedniej, zrealizowanej w roku 2013, o tytule: Nowe życie tradycji. Inspiracje, zapożyczenia, recepcje motywów ludowych we współczesnej kulturze.
W tym roku pragniemy po raz kolejny zwrócić uwagę na elementy wspólne dla kultury współczesnej i tradycyjnej, lecz także podjąć temat kontynuacji, czy też wznawiania dawnych wierzeń, obrzędów, tradycji. Interesuje nas zarówno to, co dawne jak i to, co najnowsze.
Jesteśmy ciekawi Państwa spojrzenia na ruch kołowy motywów kulturowych, mód, wzorców, sposobów myślenia. Zapraszamy studentów i doktorantów interesujących się różnymi aspektami, zarówno kultury tradycyjnej jak i masowej.

 

 


Na zgłoszenia czekamy do końca listopada. prosimy o przesyłanie ich wyłącznie drogą elektroniczną na adres:
sknfie.umcs@gmail.com
Czas wystąpienia 20 minut. Wybrane prelekcje zostaną opublikowane w piśmie „Gadki z Chatki" https://www.facebook.com/gadkizchatki
Nie przewidujemy opłaty konferencyjnej, w związku z czym nie gwarantujemy noclegu. Każdy prelegent otrzyma karnety na festiwal.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. O przyjęciu bądź odrzuceniu zgłoszenia poinformujemy drogą elektroniczną do dnia 30 listopada 2014 roku.

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook