mikołajki folkowe 2011

 

 

CD Gratis

Płyta festiwalowa "MIKOŁAJKI FOLKOWE 2011"
(GRATIS przy kupnie karnetu)


1. Lia Fáil Kuszenie Ewy
2. Sver Pang!
3. Sver St.Croix
4. Silvayovci Children
5. Silvayovci Invitations
6. Catself Christmas Angel's Song
7. Trio Balkan Strings Peafowl's Dance
8. Trio Balkan Strings Seven Grains
9. Alila Ibex Longa
10. Alila Kajaula
11. Orkiestra św. Mikołaja Kolęda
12. Orkiestra św. Mikołaja Kołomyjka „Mykołaju"
13. Makam Aralyklary
14. Molly Malone's Obłęd
15. Percival Schuttenbach Aziareczka
16. Percival Schuttenbach Sokol
17. Paddy And The Rats FREEDOM
18. Paddy And The Rats IMMIGRANT'S SONS

 

 Logo plakat mikoajki

Mikołajki Folkowe 2011 coraz bliżej!


UWAGA!

W tym roku jarmark będzie koordynowany przez Adama Stanowskiego tel. 607865277, adam.stanowski@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację!

 

 

Już niedługo „Mikołajki Folkowe". Festiwal odbędzie się po raz 21. jak zwykle w drugi weekend grudnia, w dniach 8 - 11. Do grona artystów, którzy już wcześniej potwierdzili swój udział, kwintetu Alila Band z Izraela (10.12.2011) łączącego różnorodną muzykę basenu Morza Śródziemnego, doszło rodzinne (ojciec i dwóch synów) trio gitarowe z Serbii Trio Balkan Strings (10.12.2011) grające muzykę tradycyjną Bałkanów z elementami jazzu, swingu i muzyki klasycznej. Do „Mikołajkowej" drużyny została również zaproszona norwesko - szwedzka grupa Sver (9.12.2011) prezentująca skandynawską muzykę ludową w nowoczesny, dynamiczny sposób.

Na początku października organizatorzy ogłosili regulamin konkursu „Scena Otwarta (9.12.2011). Zgłoszenia można przesyłać do 27. listopada. Fundatorami nagród są UMCS, Urząd Miasta Lublin i MKiDN.

Na niedzielę, 11 grudnia został zaplanowany pokaz dwóch niemych filmów polskich "Bartek zwycięzca" i "Pruska kultura", do których muzykę napisał lubelski kompozytor Rafał Rozmus. Filmy będzie taperował zespół daCamera pod batutą Rozmusa. W muzyce znajduje się wiele odniesień po polskiej muzyki tradycyjnej. Jest to lubelska premiera tego wydarzenia.

Nie zabraknie też działań skierowanych do najmłodszej publiczności i warsztatów rękodzielniczych oraz muzycznych. W tym roku w sobotę (10.12.2011) będą między innymi wypiekane „busłowe łapy" - wiosenne pieczywo obrzędowe.

 

 

 Organizatorzy

      

 Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

          

 Patroni medialni

 

Facebook