mikołajki folkowe 2009

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Wykonawcy

Doshid Sonca (Ukraina)

niedziela, 13 grudnia, godz. 11.00

Lwowski zespół śpiewaczy tworzą młode, atrakcyjne dziewczyny: Nastia Hvozdarova i Martha Stefura, które lubią muzykę współczesną i kochają młodzieżowe „tusowki" (dyskoteki). Stąd zrodził się pomysł, aby przybliżyć młodzieży brzmienie najlepszych folkowych utworów. Większość repertuaru zespołu to własne ekspedycyjne nagrania dziewczyn. Doschid Sonca próbuje odtworzyć styl różnych regionów etnograficznych: Połtawa, Polesie, Boikivschyna, Podole.

Dziewczęta uczestniczyły w różnych etnicznych festiwalach na Ukrainie i za granicą („Kraina Mrij", „Pid kamień", „Zashkiv", „Kosmacz", „Yaremcze", „Etnovyr", „Szewczenko Fest"). W Polsce zespół pojawiał się na Jarmarku Jagiellońskim i Mikołajkach Folkowych. Wielokrotnie i przy różnych okazjach członkinie zespołu były przedstawicielkami ukraińskiej kultury poza granicami Ukrainy. Tradycje innych krajów poszerzyły etniczny światopogląd wykonawczyń. Grupa nie poprzestaje na tym, co już osiągnęła i ciągle eksperymentuje. Najważniejszym projektem w ich twórczej biografii było połączenie autentycznego śpiewu z tradycyjną muzyką instrumentalną i z muzyką rockową na festiwalu w Zashkovi, a także aranżacje i nagranie studyjne kolędy, którą wielokrotnie słyszeli na antenie słuchacze RadioMan i Lwowskiej Chwyli.


MP3: Doshid Sonca -,

«« wróć

Mikołajki Folkowe

 

 Organizatorzy

UMCS  ACKpogr SS KUL eventer Tektura kultura mass

 

Patroni i partnerzy medialni 

A4 Radio Centrum etnosystem.pl Gazeta Wyborcza  nocowanie.pl  Polskie Radio Dwójka  Radio Lublin  student.lublin  TVP Lublin  ZOOM   serpent Dzikie Życie 

 

Sponsorzy

zywiec ergo hestia ergo tr studio

Ukraina w Centrum Lublina

Sponsorzy: WSPA

Lublin 2016

Realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Facebook