mikołajki folkowe 2009

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Wykonawcy

Hutzul Calypso (Ukraina)

czwartek, 10 grudnia, godz. 20.00

Hucul Calypso
Hucul Calypso
„Kolorytni i epatażni" chłopcy spotkali się razem w roku 1999 po to, by szokować Ukrainę surrealizmem i własną energią. Zespół Hutsul Calypso powstał w 2000 roku w mieście Czerniowce. Swoją muzykę grupa określa mianem „huculskiego hop-acid-jazzu", a na jej brzmienie wpływ wywarli, między innymi: Chrystal Method i Iggy Pop. Dużo mówi sama nazwa, gdzie eklektyczność folku mieszkańców wysp jest jednocześnie hołdem miejscowej kultury. To właśnie oni wymyślili styl muzyczny hucuł-hop, który powstał dzięki połączeniu karpackiego folku, hip-hopu, JAHzzu i twórczym improwizacjom.

W 2005 roku Hutsul Calypso wydał pierwszą płytę „Live in Club". Kolejna - z 2007 roku - nosi tytuł „Reket Gangstera". Gwiazdy piwnic bukowińskich jeszcze na swoich pierwszych próbach wytworzyli przyszłe przeboje: „Peryferia", „Powiestka" i „Manewry", i - nie oczekując za długo zdobyli zwycięstwo na festiwalach „Czerwona Ruta" i „Perłyny Sezonu". Zespół regularnie pojawia się na wszystkich najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Obecnie trudno jest odnaleźć poważny festiwal ukraiński na którym nie ma Hutsula Calypso: przecież właśnie takiej energii potrzebuje publiczność.

Muzycy: Bogdan Fedchuk (śpiew), Andrij Rudyk (śpiew), Oleksandr Sokil (dj), Valerij Petrovich (sax), Valerij Marchewko (gitara), Sergij Shaliapin (gitara basowa), Valentyn Shaliapin (instrumenty perkusyjne).

www.myspace.com/hutsulcalypso

«« wróć

Mikołajki Folkowe

 

 Organizatorzy

UMCS  ACKpogr SS KUL eventer Tektura kultura mass

 

Patroni i partnerzy medialni 

A4 Radio Centrum etnosystem.pl Gazeta Wyborcza  nocowanie.pl  Polskie Radio Dwójka  Radio Lublin  student.lublin  TVP Lublin  ZOOM   serpent Dzikie Życie 

 

Sponsorzy

zywiec ergo hestia ergo tr studio

Ukraina w Centrum Lublina

Sponsorzy: WSPA

Lublin 2016

Realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Facebook