mikołajki folkowe 2009

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Spektakl Topola - Teatr amatorski "Naga sztuka" (ACK, Art Studio)

piątek, 11 grudnia 2009, godz. 16.30

„Topola" to spektakl wg tekstu T. Szewczenko przygotowany przez grupę doktorantów Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów. Rozebrani ze strojów ludowych bohaterowie sztuki klasycznej w połączeniu ze współczesną muzyką i tańcem tworzą nową interpretację Szewczenki. Dziewczyna, zrozpaczona po zaginięciu ukochanego udaje się do wróżki, gdzie odnajduje własną śmierć - po zażyciu narkotyków staje się drzewem - topolą. W spektaklu, podobnie do pędów bluszczu, przeplatają się przeszłość i przyszłość, realny świat i świat zmarłych, miłość i śmierć.

Dwudziestominutowy spektakl oszczędnie operuje środkami wyrazu, za rekwizyty wystarczą krzesła i światło. To ruch i dźwięk służą ekspresji.

Teatr amatorski „Naga sztuka" łączy środowiska lubelskie fascynujące się kulturą ukraińską. Teatr liczy przede wszystkim na polskiego widza pragnąc zaprezentować współczesny pogląd na klasyczną sztukę ukraińską. Założycielką i reżyserem teatru jest dziennikarka z Ukrainy Iryna Kyrychenko. Aktorzy teatru to doktoranci EKPIUU, studenci filologii ukraińskiej UMCS, jak również przedstawiciele różnych środowisk rozmiłowani w sztuce ukraińskiej.

«« wróć

Mikołajki Folkowe

 

 Organizatorzy

UMCS  ACKpogr SS KUL eventer Tektura kultura mass

 

Patroni i partnerzy medialni 

A4 Radio Centrum etnosystem.pl Gazeta Wyborcza  nocowanie.pl  Polskie Radio Dwójka  Radio Lublin  student.lublin  TVP Lublin  ZOOM   serpent Dzikie Życie 

 

Sponsorzy

zywiec ergo hestia ergo tr studio

Ukraina w Centrum Lublina

Sponsorzy: WSPA

Lublin 2016

Realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Facebook