mikołajki folkowe 2009

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

Pokaz mody - Moksha (ACK, hol)

Ukraina w Centrum Lublina*: „pokaz mody” - Moksha
Ukraina w Centrum Lublina*: „pokaz mody” - Moksha

sobota, 12 grudnia 2009, godz. 19.00

Twórcza kooperacja pragnąca odnaleźć prąd życia i podzielić go z innymi. Zespół artystów, skupionych wokół idei tworzenia wspólnej przestrzeni życiowej i twórczej. Jednym z założeń ich twórczości jest poszukiwanie i rozumienie granicy pomiędzy miastem a wsią, sztuką a produkcją, dziełem a biznesem, etnicznym a globalnym, człowiekiem a ludźmi.

To teatr cieni, teatr lalek, pracownia, gdzie tworzone są nietypowe ubrania i nie tylko, rzeźba, muzyka tradycyjna, warsztaty robienia lalek-motanek - to tylko część tego, co prezentują artyści. Oprócz tego skupiają wokół siebie osoby z różnych miast Ukrainy, zainteresowane poszukiwaniem uniwersalnych wartości we wspólnych korzeniach słowiańskich oraz samoświadomości etnicznej. Uważają, że ważne jest życie w zgodzie ze światem, naturą i ludźmi. W swojej twórczości odwołują się do dawnej kultury trypilskiej, która była rozpowszechniona na Ukrainie w VI-IV tys. p.n.e. Występowali na festiwalach „Welykdeń u Kosmaczi", „Rożanycia", „Etnosezony 2008", brali udział w pokazie mody „In Fashion" w Kijowie.


«« wróć

Mikołajki Folkowe

 

 Organizatorzy

UMCS  ACKpogr SS KUL eventer Tektura kultura mass

 

Patroni i partnerzy medialni 

A4 Radio Centrum etnosystem.pl Gazeta Wyborcza  nocowanie.pl  Polskie Radio Dwójka  Radio Lublin  student.lublin  TVP Lublin  ZOOM   serpent Dzikie Życie 

 

Sponsorzy

zywiec ergo hestia ergo tr studio

Ukraina w Centrum Lublina

Sponsorzy: WSPA

Lublin 2016

Realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Facebook