mikołajki folkowe 2009

 

Cztery dni muzyki, Scena otwarta, Warsztaty, Wystawy, Klub festiwalowy, Wykłady, Kiermasz rękodzieła

"Arka 2009. Inspiracje" - projekt teatralno - multimedialny (ACK, Art Studio)

Arka 2009. Inspiracje
Arka 2009. Inspiracje

piątek, 11 grudnia 2009, godz. 15.00

Projekt „Arka 2009. Inspiracje"

Reżyseria, scenografia i opieka artystyczna: Awiszaj Hadari


„Arka 2009. Inspiracje" to projekt teatralno-multimedialny przedstawiający wątki biblijne. Powstał w oparciu o hebrajskie pisma święte i utwory literatury żydowskiej. Pierwsza, wokalno-plastyczna część ukazuje „Pieśń nad Pieśniami" w postaci smutnego snu miłosnego, podczas którego łóżko staje się miejscem wędrówki oblubienicy w poszukiwaniu utraconego ukochanego. Druga - „Raj utracony" - opiera się na historii stworzenia świata oraz człowieka, a przygotowana została przez uczniów bloku teatralnego i plastycznego Autorskiego Liceum Artystycznego w Częstochowie.

Główni bohaterowie, Adam i Ewa, to postaci rodem z widowisk kolędowych, szopkarskiej, ludowej tradycji. Świat biblijnych opowieści wzbogacony został o własne przeżycia i sny wykonawców. W ten sposób powstały piękne, ale często zawierające liryczną nutę historie, jak zakochana lunatyczka tęskniąca za swoim zmarłym umiłowanym. Miłość, śmierć, życie - to główne tematy ukazane w spektaklu łączącym w sobie rozmaite dziedziny sztuki: teatr, śpiew, malarstwo oraz wideo-art. Wyrafinowana plastyka i melodyjnie brzmiący śpiew w języku hebrajskim to podstawowe walory przedstawienia. Projekt „Arka 2009. Inspiracje" jest wynikiem pracy uczestników kilkumiesięcznych warsztatów zorganizowanych przez Fundację „Beit Warszawa".

«« wróć

Mikołajki Folkowe

 

 Organizatorzy

UMCS  ACKpogr SS KUL eventer Tektura kultura mass

 

Patroni i partnerzy medialni 

A4 Radio Centrum etnosystem.pl Gazeta Wyborcza  nocowanie.pl  Polskie Radio Dwójka  Radio Lublin  student.lublin  TVP Lublin  ZOOM   serpent Dzikie Życie 

 

Sponsorzy

zywiec ergo hestia ergo tr studio

Ukraina w Centrum Lublina

Sponsorzy: WSPA

Lublin 2016

Realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Facebook