mikołajki folkowe 2008

 

5 dni. 11 koncertów. Konkurs. Warsztaty. Klub. Koncerty w Centrum. Filmy.

Wykonawcy

Atmasfera (Ukraina)

niedziela, 14 grudnia, godz. 20.00

Atmasfera
Atmasfera

 

Atmasfera

To ukraiński zespół, który świetnie łączy dwa kierunki: art-rocka (z elementami funk, rock i hard rocka) z muzyką etniczną zawierającą elementy folkowe z różnych krajów świata. Całość w połączeniu ze starożytnymi wersetami wedyjskimi tworzy wyjątkowy klimat koncertów. Członków zespołu w 2003 roku zjednoczyło pragnienie tworzenia muzyki. Nazwę zespołu tworzy zestawienie dwóch słów: "atma", co w tłumaczeniu z sanskrytu oznacza osobę, oraz "sfera", która dotyczy tego co ją otacza, czyli jej wewnętrzny świat, uczuć, emocji, doświadczeń. Nazwa ściśle związana jest z utworami zespołu. Śpiewają starożytne teksty o prawdziwej miłości, która jest wiecznym darem. Muzyka ATMASFERY to precyzja wyrażania własnych emocji członków zespołu, to myśli, dźwięki świata wewnętrznego, który wykracza poza wszelkie granice. Każdy koncert jest wydarzeniem, podczas którego tworzy się "atmasfera" wzajemnego zrozumienia pomiędzy muzykami, a publicznością.
Zagrali wiele koncertów w kilku miastach Ukrainy. Występowali na wielu festiwalach. Dla zespołu jednak najważniejszym osiągnięciem był udział w międzynarodowym festiwalu The Global Battle of the Band 2007, na którym w finale zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Wystąpili na scenie Woodstock 2006, 2007 i 2008. W bieżącym roku wydali swoją pierwszą płytę "Forgotten love".

 

 

Skład zespołu:
Andrij SZADIJ - wokal, mandolina, gitara
Yuliya YAREMCZUK - wokal, keyboard
Anastasiya YAREMCZUK - wokal, flet
Oleksandr GONCZARUK - skrzypce
Andrij CZERKASOW - gitara basowa
Timur GOGITIDZE - bębny, darabuka
Igor SAS - gitara akustyczna

 

 

 

http://www.atmasfera.info/

MP3: Atmasfera -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

 DZIĘKUJEMY!

XVIII "Mikołajki Folkowe" zakończone!  Dziękujemy Wam za  uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.
Scena Otwarta - werdykt jury

Festiwalowe Galerie:

Ukraina w Centrum Lublina

Zdjęcia Jarka Mazura

Zdjecia Mariusza Kusia

 

Zagłosuj na  LUBLIN

 

Sponsorzy:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka" | Uczelniany Samorząd Studentów KUL | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | TR Studios | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Ukraina w Centrum Lublina: Kawiarnia Artystyczna „Hades" | Cax Mafe | Hestia | Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Chatka Żaka  TR Studios Hestia 

 cax mafe 

Patroni medialni:

Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Zoom | Radio Lublin | TV Lublin

  Radio Lublin tvp lublin Gadki z Chatki gazeta 

Facebook