mikołajki folkowe 2008

 

5 dni. 11 koncertów. Konkurs. Warsztaty. Klub. Koncerty w Centrum. Filmy.

Wykonawcy

Swoją Drogą Trio (Polska)

sobota, 13 grudnia, godz. 20.00

Swoją Drogą Trio

koncert 13.12.2008, godz. 20, sala widowiskowa „Chatki Żaka", bilety 25/30 zł


Zespół powstał w styczniu 2002 roku w środowisku studentów muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Każdy z jego członków podążał inną drogą muzycznych doświadczeń i fascynacji. Wspólnym mianownikiem stała się muzyka, w której pobrzmiewają echa tradycji z różnych stron świata.
Pierwszym spektakularnym sukcesem było Grand Prix V Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja".
Jesienią 2002 powstał w Polskim Radiu materiał na debiutancką płytę zespołu „Art.pl", która ukazała się w następnym roku i przyniosła grupie nagrodę „Folkowego Fonogramu Roku".


„Swoją Drogą" został zaproszony do udziału w Festiwalu w Foerde w Norwegii jako reprezentant Polskiego Radia, co zaowocowało ideą stworzenia „Orkiestry Europejskiej", przy współpracy z zespołem Disguise (Niemcy), Raduzą (Czechy), Gianfranco Spittillim (Włochy), jak również innymi cenionymi polskimi muzykami (Janusz Tytman, Bart Pałyga, Marek Czech, Wojciech Hazuka, Noon).


Zimą 2005 roku w studiu Polskiego Radia odbyły się nagrania połączonych międzynarodowych sił muzycznych. Nagrano 16 utworów stanowiących zarówno kompozycje oryginalne, jak i autorskie opracowania muzyki tradycyjnej.
W tym roku grupa realizuje nowy projekt muzyczny z udziałem śpiewaczki kurpiowskiej - Apolonii Nowak.
Obecnie zespół występuje zarówno w składzie podstawowym, w „Orkiestrze Europejskiej", jak i w kameralnym trzyosobowym składzie: Jakub Borysiak - klarnet, djembe, Robert Lipka - akordeon, Maciej Kierzkowski - gitara, bęben huculski, bęben mazowiecki.

«« wróćLogo plakat mikoajki

 DZIĘKUJEMY!

XVIII "Mikołajki Folkowe" zakończone!  Dziękujemy Wam za  uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.
Scena Otwarta - werdykt jury

Festiwalowe Galerie:

Ukraina w Centrum Lublina

Zdjęcia Jarka Mazura

Zdjecia Mariusza Kusia

 

Zagłosuj na  LUBLIN

 

Sponsorzy:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka" | Uczelniany Samorząd Studentów KUL | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | TR Studios | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Ukraina w Centrum Lublina: Kawiarnia Artystyczna „Hades" | Cax Mafe | Hestia | Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Chatka Żaka  TR Studios Hestia 

 cax mafe 

Patroni medialni:

Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Zoom | Radio Lublin | TV Lublin

  Radio Lublin tvp lublin Gadki z Chatki gazeta 

Facebook