mikołajki folkowe 2008

 

5 dni. 11 koncertów. Konkurs. Warsztaty. Klub. Koncerty w Centrum. Filmy.

Wykonawcy

Kwadrofonik (Polska)

sobota, 6 grudnia, godz. 18.00

Kwadrofonik
Kwadrofonik
Kwadrofonik
Kwadrofonik
Sala koncertowa Filharmonii im. H. Wieniawskiego, wstęp wolny

Kwadrofonik to zespół inspirujący się muzyką tradycyjną, założony w 2006 powstały z połączenia dwóch duetów: perkusyjnego i fortepianowego. Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala (Hop - beats Duo) oraz Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo) tworzą jedyny taki kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Wspólnie wykonują muzykę XX i XXI wieku, m.in. "Sonatę na dwa fortepiany i perkusję" Beli Bartóka czy "Makrokosmos" Georga Crumba - utwory specjalnie skomponowane na potrzeby tak specyficznego instrumentarium, ale także kompozycje tworzone przez sam zespół.

Kwadrofonik to kapela, w której artyści prowadzą niezwykły dialog muzyczny pomiędzy fortepianami, a instrumentami perkusyjnymi. Muzycy w czasie pracy nad swoimi utworami często podążają drogą improwizacji, doświadczeń i poszukiwań dźwiękowych mających na celu maksymalne wykorzystanie instrumentów.

Jeden z projektów zespołu - własne opracowanie pieśni ludowych - spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja" w 2006, na którym muzycy otrzymali Grand Prix, nagrodę Prezydenta Miasta Warszawy i „Burzę braw" - nagrodę publiczności. W 2007 Kwadrofonik został laureatem prestiżowej nagrody specjalnej 3. Konkursu Europejskiej Unii Radiowej EBU „Svetozar Stracina" w Bratysławie. Nagroda za nowoczesność, innowacyjność i wierność tradycji przyznana została po raz pierwszy w historii tego konkursu. Dyskografia: „Folklove" CD, Polskie Radio 2008.

www.lutoslawski-duo.com

www.kwadrofonik.pl/

MP3: Kwadrofonik - Siwy Koniu,

«« wróćLogo plakat mikoajki

 DZIĘKUJEMY!

XVIII "Mikołajki Folkowe" zakończone!  Dziękujemy Wam za  uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.
Scena Otwarta - werdykt jury

Festiwalowe Galerie:

Ukraina w Centrum Lublina

Zdjęcia Jarka Mazura

Zdjecia Mariusza Kusia

 

Zagłosuj na  LUBLIN

 

Sponsorzy:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka" | Uczelniany Samorząd Studentów KUL | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | TR Studios | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Ukraina w Centrum Lublina: Kawiarnia Artystyczna „Hades" | Cax Mafe | Hestia | Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Chatka Żaka  TR Studios Hestia 

 cax mafe 

Patroni medialni:

Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Zoom | Radio Lublin | TV Lublin

  Radio Lublin tvp lublin Gadki z Chatki gazeta 

Facebook