mikołajki folkowe 2008

 

5 dni. 11 koncertów. Konkurs. Warsztaty. Klub. Koncerty w Centrum. Filmy.

Prezentacja projektu Mali - wielcy artyści

Prezentacja projektu Mali - wielcy artyści

piątek, 12 grudnia 2008, godz. 19.00

Zespół „Kasta" tworzą podopieczni Ośrodka „Pinokio" w Poniatowej, działającym przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Osoby tworzące tą grupę mają różny stopień niepełnosprawności, zarówno intelektualnej jak i ruchowej (w zespole są także osoby, które nie poruszają się samodzielnie). Grupa liczy 15 osób. Instruktorami grupy są Michał Dacka i Monika Walkiewicz

W repertuarze grupy są występy muzyczne i teatralne. Ponieważ grupa nie tylko muzykuje, ale także gra i tańczy w teatrze.

Największym sukcesem grupy było zostanie tegorocznym laureatem pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana 2008", organizowanym corocznie przez Annę Dymnę. I w nagrodę występ laureata na deskach Teatru J. Słowackiego w Krakowie.

 

Drugim tegorocznych sukcesem było zajęcie pierwszego miejsca a kategorii „Taniec" podczas II Międzynarodowego XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Teatru i Plastyki w Łęcznej.

Rozwój zespołu wspiera Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał pieniądze na projekt „Mali - wielcy artyści". Celem projektu jest rozwijanie umiejętności muzycznych i teatralnych osób niepełnosprawnych na zajęciach warsztatowych, a następnie promowanie ich twórczości poprzez udział w imprezach kulturalnych.

 

Udział w Mikołajkach Folkowych jest właśnie elementem tego projektu. Gdzie osoby niepełnosprawne mogą znaleźć się w wyjątkowej dla siebie sytuacji; zagrania muzyki ludowej wspólnie z profesjonalistami. I chociaż ich umiejętności nie można porównać z warsztatem zawodowego muzyka, to każdy artysta z zespołu „Kasta" przygotowywał się do występu na miarę swoich możliwości, najlepiej jak umiał. To wielkie przeżycie dla grupy wystąpić podczas takiej imprezy i zagrać z muzykami „żywą muzykę" (bez podkładów muzycznych i playbeck`ów)

«« wróćLogo plakat mikoajki

 DZIĘKUJEMY!

XVIII "Mikołajki Folkowe" zakończone!  Dziękujemy Wam za  uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.
Scena Otwarta - werdykt jury

Festiwalowe Galerie:

Ukraina w Centrum Lublina

Zdjęcia Jarka Mazura

Zdjecia Mariusza Kusia

 

Zagłosuj na  LUBLIN

 

Sponsorzy:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej | Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka" | Uczelniany Samorząd Studentów KUL | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | TR Studios | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Ukraina w Centrum Lublina: Kawiarnia Artystyczna „Hades" | Cax Mafe | Hestia | Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Chatka Żaka  TR Studios Hestia 

 cax mafe 

Patroni medialni:

Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Zoom | Radio Lublin | TV Lublin

  Radio Lublin tvp lublin Gadki z Chatki gazeta 

Facebook