mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Hrdza (Słowacja)

sobota, 8 grudnia, godz. 19.00

Hrdza

Od czasu gdy pojawili się na słowackiej scenie muzycznej w1999 roku, zdążyli zdobyć szerokie uznanie, i to nie tylko w kręgach związanych z muzyką folkową. Zagrali wiele koncertów w kraju i zagranicą, otrzymali około dwudziestu nagród na przeglądach i festiwalach, m.in. nagrody znanych trójstopniowych konkursów - Porta w Usti nad Labem i Zakrada. Znaleźli się także w finałach najważniejszych słowackich przeglądów muzyki pop - U.S. Steel Talent Night w 2004 roku i Coca-Cola PopStar, a kilka utworów z ich ostatniego krążka„Pod Bozimi Oknami" dotarło na listy przebojów.

W repertuarze Hrdzy dominują oryginalne kompozycje autorstwa lidera zespołu Slavomira Gibarti, w których słychać silne związki z kulturą tradycyjną. Aranżacje utworów łączą w sobie słowacki folk, muzykę rockową i popową, a także wpływ tradycji Wschodu i Zachodu. Sugestywny głos Veroniki Rabadovej - wielki atut zespołu - dobrze komponuje się z brzmieniem instrumentalnym w snuciu opowieści o codziennym życiu mieszkańców wsi. 

www.hrdza.sk

MP3: Hrdza -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook