mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Fariduddin Ayaz Qawwal & Bros (Pakistan)

sobota, 8 grudnia, godz. 19.00

Fariduddin Ayaz Qawwal & Bros
Fariduddin Ayaz Qawwal & Bros
Fariduddin Ayaz Qawwal & Bros
Fariduddin Ayaz Qawwal & Bros

Qawwali, muzyka z pogranicza kultury hinduskiej i muzułmańskiej, przez suficki tekst, mocny, melizmatyczny śpiew i specyficzny rytm przekonuje do miłości ponad podziałami. Jej historia zaczęła się siedemset lat temu, właśnie wtedy gdy perski święty, Amir Khusro odkrył, że wiarę można zgłębić jedynie przed doświadczenie boskiej miłości.

Fariuddin Ayaz Qawwal & Bros to jedni z najbardziej uznanych na świecie wykonawców tej muzyki. Grupę tworzy skupiona wokół wokalisty, Ghulama Fariduddina Ayaza, rodzina artystów od wieków specjalizujących się w stylu qawwali. Ghulam Fariduddin Ayaz jest nie tylko charyzmatycznym kantorem, ale też wykształconym muzykiem klasycznym, biegle wykorzystującym swą wiedzę zarówno w kompozycji, jak i improwizacji.

Grupa występowała między innymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Chorwacji, Bułgarii, Belgii, Holandii, Portugalii, Grecji, Turcji, Indii, Nepalu, Bangladeszu, Iranie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku, Tunezji, Egipcie, Kenii i Zimbabwe.  

www.qawwal.com

MP3: Fariduddin Ayaz Qawwal & Bros -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook