mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Nagual (Białoruś)

piątek, 7 grudnia, godz. 23.00

Nagual
Nagual
Nagual

Białoruską kapelę Nagual stworzyła grupa charyzmatycznych, młodych pasjonatów. Inspirują się muzyką wiejską, dodając do niej dźwięki przyrody i łącząc wszystko z szaleństwem i energią współczesnego, globalnego miasta. Dążą do stworzenia etnicznej muzyki bez granic, którą sami lubią określać jako psychofolk. Każdy ich koncert to "skok w nieznaną przestrzeń", gdy trzeba odrzucić to, co znajome i otworzyć się na przeżycie prawdziwych emocji. Operują bogatym instrumentarium, począwszy od klasycznych klarnetów, poprzez rockowe basy, całą gamę bębnów aż do instrumentów własnoręcznie wykonanych, jak chociażby flety z żyta. Śpiewają też w swoim własnym "nagualskim" języku, tworząc przedziwne mieszanki stylistyczne, które określiliby jako "babuszka punk", "pierwotny słowiański hip-hop", "czarodziejski folkowy walc" lub „instrumentalne techno".

Nagual powstał w 2000 roku, do tej pory zagrał już ponad 400 koncertów na Białorusi, Ukrainie, w Rosji, Polsce i Francji. 

www.nagualia.net

MP3: Nagual - Lesniki,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook