mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Kapela Rodzinna „Kurasie” (Polska)

niedziela, 9 grudnia, godz. 16.00

Kapela Rodzinna „Kurasie” z Lubziny

Kapela Rodzinna Kurasie to jeden z najstarszych zespołów działających obecnie na Podkarpaciu. Powstała w 1950 r. z inicjatywy Władysława Kamińskiego, ojca obecnej kierowniczki zespołu Albiny Kuraś. Wielokrotnie brała udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Rodzin Muzykujących we Wrocławiu, w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, a ostatnio w Spotkaniach Rodzin Muzykujących w Dobrym Mieście. Dotychczas występowała tam sześciokrotnie, dwa razy zdobywając nagrodę Rady Artystycznej im. St. Steczkowskiego. Obecnie działa pod patronatem Centrum Kultury w Ropczycach i nadal prowadzi aktywną działalność artystyczną, w składzie Albina Kuraś (śpiew i I skrzypce), Jolanta Bieniek (II skrzypce), Krystyna Czernia (kontrabas), Danuta Sąsiadek (sekund), Mudryk Zofia (akordeon), Henryk Kuraś (śpiew i cymbały), Tomasz Mudryk (klarnet). 

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook