mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Kapela Wojciechowska (Polska, woj. lubelskie)

piątek, 7 grudnia, godz. 18.00

Kapela wojciechowska

Kapela Wojciechowska została założona w 1926 roku, jest najstarszym zespołem folklorystycznym działającym na terenie gminy Wojciechów. W obecnym składzie grają: Andrzej Kędzierski (kornet), Jan Mirosław (akordeon), Czesław Zając (bęben), Leszek Czępiński (puzon), Marian Pomorski (harmonia). Osobą, która na stałe wpisała się w dorobek zespołu jest Jan Olszak, grający na skrzypcach. Do największych sukcesów Kapeli Wojciechowskiej należy zdobycie Złotej, Srebrnej i Brązowej Baszty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz nagrody im. Oskara Kolberga. Oprócz koncertów w kraju, zespół występował także w Niemczech, Austrii, Francji, Mołdawii i na Białorusi. Dzięki niemu przetrwało do dziś wiele polek, oberków, walców, podróżniaków innych utworów charakterystycznych dla Ziemi Wojciechowskiej. Cieszy fakt, że w ten sposób następne pokolenia będą bawiły się na weselach w rytm walca „Iwaniaka", czy też przy oberku „Stacha". 

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook