mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Kapela Stanisława Głaza (Polska. woj. lubelskie)

piątek, 7 grudnia, godz. 18.00

Kapela Stanisława Głaza

Kapela gra melodie z bogatego w tradycje regionu janowsko-biłgorajskiego. Liderem jest Stanisław Głaz, który urodził się i mieszka w Dzwoli, a pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, gdzie gry na skrzypcach uczył się od ojca. Jest jednym z ostatnich autentycznych skrzypków ludowych z regionu janowskiego. W repertuarze ma autentyczne melodie podróżniaków, polek, oberków, walczyków. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Oskara Kolberga, nagród na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu i innych. Wraz z nim przygrywa Zbigniew Butryn, grający na basach (potrafi grać również na skrzypcach i suce biłgorajskiej), muzykant, członek legendarnej Kapeli Dudków ze Zdziłowic, pasjonat lokalnej tradycji, budowniczy instrumentów (to on zrekonstruował zapomnianą sukę biłgorajską) oraz Bronisław Rawski - bębnista, który grywał m.in. w Kapeli Mateusza z Kocudzy, doskonały tancerz, wielokrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Tradycyjnego w Rzeszowie.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook