mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Kapela „Sami Swoi” ze Żdżar (Polska)

sobota, 8 grudnia, godz. 17.00

Kapela Sami Swoi ze Żdżar

Kapela „Sami Swoi" ze Żdżar gra od dwóch lat w składzie: Jan Sikorski (skrzypce), Józef Żurowski (harmonia) i Stanisław Kujawiak (bębenek, kierownik artystyczny). Muzycy przeszli ciekawą drogę artystyczną. Jan Sikorski uczył się grać od 14 roku życia, pożyczając skrzypce od kolegów, Bartosiaka i Pyrki, i czerpiąc od cenionego mistrza Jana Rogolińskiego. W 1949 stworzył razem z Marianem Piwowarem kapelę ludową, grali razem 40 lat. Po śmierci M. Piwowara, grał w Kapeli Wacław Imiołka. Józef Żurowski urodził się w rodzinie o tradycjach muzycznych, uczył się gry na skrzypcach od dziecka, a w latach 60 i 70 grał razem z wspomnianym już Janem Rogolińskim. Stanisław Kujawiak ma dwie pasje - muzykę ludową i hodowlę rasowych gołębi. Grał w Kapeli Wacława Imiołka, a potem ze Stefanem Dziubińskim stworzył Kapelę Sami Swoi. Kapela odniosła już sukcesy: m.in. I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, I nagrodę na II Przeglądzie Kapel Weselnych im. Antoniego i Adama Wyrwińskich w Pawłowie.

Dbałość o tradycyjny repertuar, pasja, harmonia oraz spontaniczność stylu wykonawczego sprawiają, iż kapela podoba się znawcom i miłośnikom folkloru.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook