mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Kapela Józefa Wyrwińskiego (Polska)

niedziela, 9 grudnia, godz. 16.00

Kapela Józefa Wyrwińskiego

Zespół wywodzi się z długoletniej rodzinnej tradycji, u Wyrwińskich grano od dziada pradziada. W pierwotnym składzie instrumentalnym były skrzypce, „rodzinny" instrument Wyrwińskich oraz bębenek, na którym grywały osoby spoza rodziny, potem czternastoletni syn Antoni zaczął grać na harmonii pedałowej.

Kapela występowała na różnych występach folklorystycznych, m.in. w Radomiu, Przysusze, Szydłowcu, Skarżysku-Kam., Iłży, Kazimierzu nad Wisłą, Nałęczowie, Warszawie, Kielcach, Zgorzelcu, Zwoleniu. Gościła także dwukrotnie za granicą, w Goerlitz i Hamburgu. W swoim dorobku ma mnóstwo nagród i wyróżnień. Po śmierci ojca, pan Józef Wyrwiński założył nowy zespół z Mieczysławem Maskierą ze Skarżyska-Kamiennej, grającym na skrzypcach oraz Marianem Majem z Chustek, grającym na bębnie. Razem grywają do chwili obecnej na wszelkich imprezach związanych z folklorem, gdzie zdobywają czołowe miejsca i nagrody.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook