mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Żywiołak (Polska)

niedziela, 9 grudnia, godz. 18.00

Żywiołak
Żywiołak
Żywiołak

I coś mocniejszego...Projekt Żywiołak wyrósł z fascynacji nurtami muzycznymi określanymi jako heavy-folk, biometal, folkmetal, czy też hard-folk. Dwaj pasjonaci - Robert Jaworski (m.in. twórca „Ich TroLe") i Robert Wasilewski (gitarzysta legendarnego zespołu „Open Folk") zaintrygowani demonologią ludową połączyli swoje siły, by powołać do istnienia Żywiołaka, czyli „muzykę żywiołów". Sfera wierzeń przedchrześcijańskich, jako początek mitów, obrzędów i zachowań kulturowych praktykowanych nawet do dziś (malowanie jajek wielkanocnych, topienie Marzanny, zakaz witania się przez próg, odpukiwanie w niemalowane drewno) stała się dla członków grupy nieprzebranym skarbcem motywów i inspiracji. Stylowo Żywiołak to wypadkowa folku, punku, rockmetalu, akustycznego trans-techno czy drum'n'bass. Muzycy sięgają także do muzyki dub, chillout czy ambient, opierają się na brzmieniu instrumentów dawnych, a także wynalazków techniki, stosują archaiczne i współczesne techniki wokalne. 

www.zywiolak.pl

MP3: Żywiołak -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook