mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Buttia (Ukraina)

niedziela, 9 grudnia, godz. 20.00

Buttia
Buttia
Buttia

Sekret brzmienia grupy Buttia tkwi w naturalnym pięknie akustycznej muzyki, wykonywanej w duchu tradycji, bez żadnych zmian i stylizacji, a jednocześnie odnajdującej się w klimacie współczesnego miasta. Grupa powstała w 2000 roku w Kijowie i już na początku swojej drogi artystycznej podjęła misję ocalenia ukraińskiej tradycji ludowego śpiewu, gry na instrumentach i tańca, co dziś można zobaczyć i usłyszeć w ponad stu utworach tanecznych, pieśniach lirycznych i obrzędowych. Aspiracje artystyczne grupy opierają się na autentycznym spotkaniu z tradycją - rodzina Butiw, stanowiąca trzon zespołu, ma za sobą ponad dziesięcioletnie doświadczenie muzyczne i etnograficzne zdobywane podczas ekspedycji terenowych po Ukrainie. Zespół występuje na scenie i na ulicy, jest zapraszany na święta i uroczystości do małych wiosek i wielkich industrialnych miast, był uczestnikiem licznych festiwali: „Switowyd", „Kyjiwska Ruś", „Krajina mrij", „Szeszory", „Rostoky", „Skamba, skamba canklai", „Viliandi", „Etnoewolucja".

www.buttia.kiev.ua/about.html

MP3: Buttia - Bałamut,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook