mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

Wykonawcy

Sambasim (Polska)

niedziela, 9 grudnia, godz. 18.00

Sambasim

Spektakl na żywo w gorącym rytmie Rio de Janeiro i nie tylko, w wykonaniu małej perkusyjnej orkiestry - surdo1 i surdo3 (duże bębny basowe), caixa (werbel), pandeiro (tamburyn), timbal (conga) chocalho lub ganza (grzechotki), agogo (dzwonki), tamborim (bębenek o bardzo wysokim brzmieniu), repinique (bęben centralny dyrygujący), apito (gwizdek) - z dużą dawką energetyzującego śpiewu. Grupa powstała w Lublinie w 2005 roku. Przewodni motyw jej muzyki to Brazylia - rozpala publiczność sambą de enderdo i tradycyjnymi rytmami afrobrazylijskimi. Formację prowadzi dyrygent, który za pomocą systemu znaków aranżuje formę muzyczną podczas pokazu.

W składzie grupy znajdują się także DJ-e: Senhor Efebo i Ya-Neck, miksujący muzykę z płyt winylowych i CD od ponad 7 lat. W ich repertuarze odnaleźć można głównie styl „A, B, C" (Afryka, Brazylia, Cuba) połączony z brzmieniem nowoczesnej muzyki klubowej i grany w oryginalnych wersjach. Podczas imprez i koncertów, DJ Ya-Neck i Senhor Efebo grają również takie gatunki jak nu-jazz, latin beat, reggae, a także brazylijski funk oraz muzykę bałkańską. 

www.sambasim.pl

MP3: Sambasim -,

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook