mikołajki folkowe 2007

 

3 dni. 10 koncertów. 17 zaproszonych zespołów. 8 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy

"Jawornik - wyspa szczęśliwa" - pokaz slajdów i zdjęć

Jawornik 1
Jawornik 2
Jawornik 3
Jawornik 4

sobota, 8 grudnia 2007, godz. 14.30

"Jawornik to przestrzeń, trawa, niebo, chmury, potoki, las, rozległe słoneczne hale i wąskie jary, deszcz i przytulne zakątki z ogniem i herbatą. Jawornik to cisza albo muzyka, jeśli ktoś w pobliżu gra lub śpiewa. Miejsce dla samotników i spragnionych towarzystwa. Miejsce by coś razem robić lub by razem nie robić nic." - cytat ze strony jawornikowej internetowej.

Baza namiotowa w Jaworniku Orkiestry p.w. św. Mikołaja i SKPB Lublin działała w latach 1995-2005. Mimo, że obecnie nie prowadzi się na Jaworniku regularnej bazy turystycznej i dorocznych warsztatów, to Jawornik żyje swoim życiem. Miejsce pozostało - z całą magią i spokojem, które przyciągają jak magnes. Jawornik zasysa wszystkich, którzy się zapuszczą w to z rzadka odwiedzane pogranicze Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Ostatnie prawdziwe bezdroża, wyspa na morzu cywilizacji.

Stała ekipa "Jaworniczan" przyjeżdża na spotkania nieformalne, by odpocząć od zgiełku miast. W zeszłym roku ekipa wykonała trochę prac porządkowych i odkryła, że dach bacówki wymaga remontu. W tym roku na początku lipca odbyło się więc "dachowanie" - jak zwykle do roboty nie było tylu chętnych co do zabawy, ale prężna ekipa podołała zadaniu (remont został domknięty w ostatni weekend września). A przy okazji zachody słońca, zbieranie ziół, pogawędki z Pszczelarzem, jagody, grzyby, tańce i śpiewy przy ognisku ... 

Jawornik - kraina szczęśliwa. 

Zdjęcia pochodzą z wakacji 2006 i 2007 

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVII "Mikołajki Folkowe" za nami! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z bardzo odległych miejsc. Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji. Dziękujemy pracownikom "Chatki Żaka", członkom sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

LAUREACI: Pierwsza nagroda dla zespołów NELL' AMBIENTES i GADAJĄCA TYKWA.
Drugiej nagrody nie przyznano.
Trzecia nagroda dla KAPELI Z ORLICZKA.

Wyróżnienia dla VIOLINY i PATRYCJI NAPIERAŁY z zespolu Danar jako wyróżniających się instrumentalistek.
Sesja nagraniowa dla NELL' AMBIENTES.

Foto z Mikołajków w Necie:

- konkursowe zmagania (etno.serpent.pl)

- fotorelacja z MF 2007 (karpatywschodnie.pl)

- Fotki Zibiego: 1 2 

 

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:
Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | TR Studio | Polskie Radio | Sklep papierniczy BAS

Patroni:
Pismo Folkowe Gadki z Chatki | Gazeta Wyborcza | Radio Lublin | TVP Lublin

 

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki   Inicjatywa Środkowoeuropejska
Facebook