mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Śnieżne Lwy (Tybet)

niedziela, 10 grudnia, godz. 21.00

Śnieżne Lwy
Grupka Tybetańczyków (Pempa i Teshi, Jeshi i Tupten oraz inni) mieszkających w Polsce i chcących kultywować swoje tradycje na obczyźnie, założyła siedem lat temu zespół o intrygującej nazwie Śnieżne Lwy. Dwa śnieżne lwy o turkusowych grzywach nieustraszoności widnieją w godle Tybetu i symbolizują zwycięską jedność i równowagę życia duchowego i świeckiego

Członkowie grupy występują w oryginalnych strojach i wykonują tradycyjną muzykę spod Himalajów na popularnych tybetańskich instrumentach dam nyen. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele różnych profesji, niekoniecznie związanych z muzyką - lekarze, pracownicy uniwersytetu, studenci. Grupa zaprezentowała się już między innymi w trakcie prezentacji kultury tybetańskiej na Dniach Tybetu w Muzeum w Płocku, podczas koncertu "Otwórz serce dla Tybetu", w Teatrze Roma w Warszawie, a na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Występowała obok takich gwiazd, jak Urszula Dudziak, Jacek Kleyff, Dorota Miśkiewicz.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook