mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Kapela Stefana Nowaczka z Podłęża ()

piątek, 8 grudnia, godz. 18.30

KAPELA STEFANA NOWACZKA z Podłęża
KAPELA STEFANA NOWACZKA z Podłęża
Scena pod schodami, 8.12(piątek), godz. 18.00

Pochodzi z gminy Maciejowice w województwie mazowieckim. W jej repertuarze znajdują się tradycyjne melodie "nadwiślańskie", między innymi polki, oberki i powiślaki (odmiany oberka charakterystyczne dla tego regionu). Skarbnicą utworów jest dla grupy w największej mierze osoba Mistrza, czyli Stefana Nowaczka - niewyczerpanego źródła muzycznych wspomnień.

W obecnym składzie kapela działa od ponad ośmiu lat, często występując na lokalnych imprezach gminnych, jak również uczestnicząc na imprezach wojewódzkich i krajowych. Na wszystkich z nich sławi imię Maciejowic - jednego z zagłębi tradycyjnie wykonywanej muzyki.

Kapela Stefana Nowaczka ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, do najważniejszych z nich należy I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w 2006 roku, oprócz tego liczne, wysokie miejsca na innych festiwalach muzyki ludowej (między innymi "Powiślakach" w Maciejowicach czy Festiwalu Mazowieckim w Mińsku Mazowieckim). Stefan Nowaczek jest laureatem "Złotej Baszty" kazimierskiego festiwalu.

Kapela występuje w składzie: Stefan Nowaczek - skrzypce; Sławomir Rutkowski - harmonia; Łukasz Rutkowski - bębenek.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook