mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Stefanet Folk Orchestra (Mołdowa)

niedziela, 10 grudnia, godz. 18.00

Stefanet Folk Orchestra
STEFANET FOLK ORCHESTRA
(Mołdowa)


Muzyka mołdawska oparta jest na tradycji greckiej i bizantyńskiej; poprzez swoistą melodię, bogactwo harmoniczne i rytmiczne jest wyjątkowa. Członkowie Stefanet Folk Orchestra - wysokiej klasy artyści - oddają jej tradycyjne brzmienie.

Zespół powstał w 1992 roku. Wszyscy go tworzący to profesjonalni muzycy, którzy realizują swoją karierę w wielu międzynarodowych projektach (jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych był dla nich trzygodzinny koncert transmitowany przez Radio France).

Lider zespołu - Anatol Ştefăneţ - urodzony w Besarabii, to jeden z najznakomitszych przedstawicieli mołdawskich wirtuozów altówki - instrumentu, który odgrywa w tej muzyce kluczową rolę - rytmiczną i harmoniczną. Muzyka jest dla Ştefăneţa pasją i... jego prawdziwą naturą. Pochodzi z rodu lautari, czyli wędrownych muzyków ludowych. Karierę muzyczną poprzedził kilkuletnimi studiami, jest zatem w jego grze nie tylko duch żywej tradycji, ale i profesjonalizm. Dyskografia Ştefăneţa obejmuje dziesięć płyt wydanych we Francji, Niemczech, Rosji, Rumunii, Mołdowie, Belgii i Grecji.

Pozostali muzycy także cieszą się dużym uznaniem - Vali Boghean, wokalista i multiinstrumentalista grający na saksofonie, trąbce, flecie, kawale i tilinice, zwyciężył w międzynarodowych konkursach w Mołdowie i Rumunii, gdzie został nagrodzony jako najlepszy instrumentalista, zaś Sandu Sura jest uznawany za jednego z najlepszych cymbalistów z Półwyspu Bałkańskiego.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook