mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Kapela Grodziszczoki (Grodzisk Dolny)

niedziela, 10 grudnia, godz. 16.00

Kapela
Kapela
KAPELA GRODZISZCZOKI z Grodziska Dolnego
Scena pod schodami, 12.12 (niedziela), godz. 16.00

Powstała w 1965 roku i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim (Podkarpacie). Jej kierownikiem jest Franciszek Hałas.

Kapela czerpie swój repertuar z miejscowej tradycji, wykonuje między innymi polkę "Galop", krakowiaka "Przyjechali my tu", polkę "Tramla", polkę "Grodziska", sztajerka, polkę "Starej babie", sztajerka "Walc", oberka "Franka", sztajerka "Oj, dana", krakowiaka "Fokstrot", walczyka, polkę "Wściekła".

Zespół wielokrotnie uczestniczył w zagranicznych imprezach, między innymi koncertował w Niemczech, na Ukrainie, w Finlandii (Kaustinen Folk Music Festival), odbył tournée po USA i wystąpił na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie. Kapela zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a wśród nich w 1993 roku - "Basztę" i II nagrodę dla solisty instrumentalisty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Grupa wydała płyty i kasety.

Kapelę tworzą:
Franciszek Hałas (74 l.) - I skrzypce; Józef Bosak (71 l.) - II skrzypce; Edward Markocki (76 l.) - cymbały; Franciszek Kostek (44 l.) - klarnet; Stanisław Kuźniar (46 l.) - kontrabas.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook