mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Kapela Ignacego Aleksandra Krupy (Radom)

niedziela, 10 grudnia, godz. 16.00

Kapela Ignacego Aleksandra Krupy
KAPELA IGNACEGO ALEKSANDRA KRUPY z Radomia
Scena pod schodami, 10.12 (niedziela), godz. 16.00

Zespół założył w 2005 roku Tadeusz Wrzesień - wybitny znawca muzyki ludowej Radomskiego oraz kolekcjoner harmonii i starych akordeonów. Kapela stale pozostaje pod jego opieką.

Muzykanci specjalizują się w wykonywaniu utworów ludowych swojego regionu. Są to siarczyste oberki, mazury, polki i walce. Repertuar obejmuje około 200 utworów. W przeszłości każdy z członków grupy zdobywał doświadczenie muzyczne uczestnicząc w różnego rodzaju świętach i obrzędach ludowych. Mimo krótkiego okresu działalności kapela jest znana w Radomskiem, a od 2006 roku, kiedy na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu zdobyła "Basztę" - także w całej Polsce.

Charakterystyczne piękne brzmienie utworów kapeli z Radomia wydobywa się z instrumentów, które mają około 80 lat. Należy do nich między innymi harmonia pedałowa (unikatowa) wyprodukowana w Wytwórni Harmonii Jędrycha w Dęblinie. Aleksander Krupa jest wybitnym znawcą harmonii, zna doskonale budowę instrumentów, potrafi je wyremontować i nastroić. Umiejętności te nabył pracując w wytwórniach harmonii "Borucki" i "Jędrych". Skład kapeli: Aleksander Krupa (64 l.) - harmonia pedałowa, trzyrzędowa, guzikowa, akordeon; Michał Kapturski (60 l.) - skrzypce; Józef Lipiński (74 l.) - bębenek, śpiew. Aleksander Krupa oraz prowadzący kapelę Tadeusz Wrzesień swoją wiedzą na temat muzyki ludowej Radomskiego i instrumentów ludowych mogą zaskoczyć każdego znawcę tematu.

 

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook