mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Kapela Bachórzanie (Bachórz)

sobota, 9 grudnia, godz. 18.00

Kapela
KAPELA BACHÓRZANIE z Bachórza
Scena pod schodami, 9.12 (sobota), godz. 17.00

Kapela powstała w 1959 roku z inicjatywy dwóch braci - Józefa i Stanisława Murasów. Patronat nad kapelą sprawuje Urząd Gminy w Dynowie (Rzeszowskie). Zespół zrzesza autentycznych muzykantów i kultywuje rodzimy folklor muzyczny Bachórza i okolicznych wsi - Harty, Piątkowej, Szklar, Hyżnego. Utwory, które przetrwały między innymi dzięki kapeli, to najczęściej szybkie polki, skoczne oberki, walczyki, sztajerki i tramelki.

Bachórzanie wielokrotnie brali udział w Dożynkach Centralnych oraz na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (zdobywając tam wysokie miejsca, między innymi III nagrodę w 2005 roku). Oprócz tego artyści otrzymali wiele nagród i wyróżnień od władz państwowych i wojewódzkich. W 2002 roku reprezentowali Polskę na festiwalu folklorystycznym w Niemczech. Grupa stale pojawia się na licznych imprezach lokalnych.

Skład kapeli:
Franciszek Karaś - I skrzypce; Adolf Wyskiel - II skrzypce; Kazimiera Baran - skrzypce sekund; Roman Makara - cymbały; Michał Chrzan - I klarnet; Bernadeta Bukała - II klarnet; Jan Leśniak - kontrabas. Wraz z zespołem występuje również grupa śpiewająca - Elżbieta Klaczak, Róża Klaczak i Tomasz Paściak. Kierownikiem kapeli od roku 1969 jest Mieczysław Janowski.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook