mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Kapela Ludowa ze Zdziłowic (Polska)

sobota, 9 grudnia, godz. 18.00

Kapela Ludowa ze Zdziłowic
Kapela Ludowa ze Zdziłowic istnieje od 1975 roku, czyli od początku działalności Wiejskiego Domu Kultury w Zdziłowicach (Lubelszczyzna). Z pierwotnego składu pozostał tylko Leon Krzos, który w 2002 roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Kapela wielokrotnie brała udział w imprezach kulturalnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zespół za całokształt działalności został uhonorowany Nagrodą im. Oskara Kolberga. W 1986 roku grupa koncertowała na Węgrzech. Kapela występuje w strojach krzczonowskich, w repertuarze posiada oryginalne utwory z okolic Zdziłowic, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Pary taneczne:
Janina Michalczyk i Bronisław Skrzypek ze Zdziłowic - corocznie biorą udział w eliminacjach Festiwalu Tradycyjnego Tańca Ludowego. Trzykrotnie, w latach 1984, 1996 i 2001, znaleźli się w finale tego konkursu w Rzeszowie. Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej i Bronisław Rawski z Kocudzy - to autentyczni wiejscy tancerze. Wielokrotni laureaci czołowych nagród na Ogólnopolskim Konkursie Tradycji Tańca Ludowego w Rzeszowie, laureaci "Tanecznego Kręgu" w kategorii par tanecznych w 2006 roku.

Skład kapeli:
Leon Krzos - I skrzypce; Jan Jaworski - II skrzypce; Zbigniew Michalczyk - kontrabas; Bronisław Skrzypek - bębenek.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook