mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Brendan Monaghan (Irlandia)

niedziela, 12 grudnia, godz. 22.00

Brendan Monaghan
Już po raz drugi na scenie Mikołajków Folkowych wystąpi Brendan Monoghan, irlandzki muzyk i autor piosenek, którego twórczość bywa określana jako "celtycki pop" z elementami folku irlandzkiego. Występował w wielu krajach na całym świecie, gdzie jego muzykę przyjmowano z żywym entuzjazmem i zachwytem. Życzliwe opinie na temat jego twórczości pojawiały się w radiu, prasie i telewizji.

Kariera Monoghana jest bogata: był liderem zespołu "Cattle Company", występował z wieloma znanymi muzykami irlandzkimi: Carą Dillion, Tommym Flemmingiem, Planxty, the Furey's, wziął udział w kilku dużych festiwalach, m.in. Fiddler's Green Festival w Irlandii, "Vlaardingen Festival" w Holandii oraz "Celtic Halloween Festival" w Niemczech, w 2004 roku koncertował w Europie i Anglii.

Od kilku lat prowadzi karierę solową. Pierwsze solowe albumy spotkały się z dużym uznaniem i były pozytywnie recenzowane, obecnie muzyk pracuje nad swoją trzecią płytą. Jest nie tylko wykonawcą, ale także pisze utwory dla innych artystów europejskich i amerykańskich. Podczas tegorocznych Mikołajków Folkowych będzie promował singiel "Katie shines", który zawiera piosenki "I will never be alone" i "P.O.L.A.N.D." (please only love and never despair) o Janie Pawle II.

www.brendanmonaghan.com/

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook