mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Wykonawcy

Burdon (Ukraina)

piątek, 8 grudnia, godz. 21.00

Burdon
Wschodnioeuropejski, a w szczególności karpacki folklor, fascynuje muzyków Burdonu, skłaniając ich do poszukiwań i tworzenia oryginalnych aranżacji, w których to, co dawne i odległe, łączy się naturalnie i bezkolizyjnie z brzmieniem współczesnym. Jednak muzycy idą jeszcze dalej, ogarniając twórczą ciekawością także inne części Europy - od Skandynawii po Bałkany.

Aby zachować klimat dawnych tonacji, zespół wykorzystuje instrumenty ludowe, takie jak lira korbowa, dawna fidel, bałkański tapan i buzuki, wschodnia darabuka i inne. Oprócz tego w instrumentarium pojawiają się skrzypce, kontrabas i instrumenty perkusyjne. Jednak grupa wzbogaca dawność o element współczesny. To nietypowe spojrzenie na kulturę daje jej muzyce swoisty urok i swobodę. Artyści traktują muzykę tradycyjną w świeży, współczesny sposób, ze świadomością, że ich utwory nie do końca odpowiadają autentycznemu materiałowi.

Kapela powstała we Lwowie w 2002 roku. Od tego czasu można było ją spotkać na różnych festiwalach, między innymi: "Chorągiewki Lwowa" (2003, 2006), "Świat Tradycji" (2003), Szeszory (2004-2006), "Łemkowska Watra" (2003, 2004), Festiwal Muzyki Improwizowanej "Jaz" w Zabrzu (2006), "Ukraina Viva!" (2006), "Mikołajki Folkowe" (2004) oraz na festiwalach białoruskich. Niedawno grupa wydała album "Re: Karpatia" z tradycyjną muzyką ukraińską, węgierską, rumuńską oraz mniejszych grup etnicznych - Csango, Łemków i Hucułów.

http://burdon.lviv.ua/

«« wróć



Logo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook