mikołajki folkowe 2006

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 10 krajów. 3 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub filmowy

Studio Tańca Orientalnego Rahat Lukum

sobota, 9 grudnia 2006, godz. 14.00

Studio Tańca Orientalnego RAHAT LUKUM
(Czechy)
9.12 (sobota - KONCERT GŁÓWNY), godz. 19.00

Kto chce zasmakować prawdziwej egzotyki, przenieść się w świat tętniący innym życiem, daleki, odrealniony i magiczny może to uczynić za sprawą niezwykłego spektaklu utalentowanych i doświadczonych tancerek grupy Rahat Lukum. Czar ich występów to niebywałe połączenie różnych stylów tanecznych z elementami teatru i pantomimy, to tańce z szablami, welonami, ognistymi kulami, pochodniami czy płonącymi łańcuchami. Tancerki nieustannie tworzą coś nowego, dbając o dużą przestrzeń ekspresji i improwizacji. Z dużym wyczuciem wykorzystują niecodzienne efekty dźwiękowe i wizualne, niezwykle pięknie i tajemniczo prezentują się w inspirowanych Orientem kostiumach.

Rahat Lukum po arabsku znaczy "posiłek królów". Grupa powstała w 2004 roku pod kierownictwem Světlany Synákovéj. Od tego czasu regularnie występuje na scenie podczas festiwali, koncertów, prywatnych przyjęć, balów i jest zapraszana do uczestnictwa w ważnych wydarzeniach społecznych (wstąpienie Czech do EU, koncert charytatywny World Music For Pakistan i innych). Członkinie zespołu spotykają się często "poza sceną", wówczas w swobodnej atmosferze rodzą się spontanicznie nowe pomysły. Na Mikołajkach przedstawią plemienne tańce z północnej Afryki.

Muzyczne spotkanie z Rahat Lukum to nie tylko uczta dla ucha i oka, ale także szansa twórczej ekspresji. Podczas tegorocznych Mikołajków Folkowych zespół organizuje warsztaty tańców (uwaga - liczba uczestników ograniczona, będą wydawane bezpłatne wejściówki).


«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!
XVI "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej". Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszsytkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.
Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

Organizator:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego | Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Sponsorzy:


 

Ministerstwo Edukacji Narodowej | Województwo Lubelskie | Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Inicjatyw Lokalnych ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Inicjatywa Środkowoeuropejska | Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki | Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin | Ergo Hestia | TR Studios

 

Patroni medialni:

 

 

Partner medialny:

 

 

 

 

 

 

 

Facebook