mikołajki folkowe 2003

 

3 dni muzyki folkowej z różnych krajów, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

CD Gratis

Pankharita
Pankharita
Pankharita

Płyta do karnetu na koncerty na Scenie Głównej
dodawana jest GRATIS!

 

PANKHARITA

w języku Indian Aymara oznacza "różę". Zespół powstał w 1992 roku w Zamościu. Gra muzykę andyjską głównie z Boliwii, Peru, Chile, Ekwadoru, zdarzają się im także wycieczki w inne rejony kontynentu amerykańskiego. Fascynacja egzotyką folkloru Ameryki Południowej po wielu latach w dalszym ciągu ich inspiruje.


MUSICA ANDINA
1. PUERTA DEL SOL 3.15
2. LLUVIAS DEL NORTE 2.48
3. AMORES HALLARAS 3.47
4. CARNAVALITO 3.32
5. SOY DE AQUI 4.42
6. TEMA DE LA GUEBRADA DE HUMAHUACA 3.35
7. VIENTOS DEL SUR 2.58
8. IMILLA 3.20
9. CAMPANITAS DE PUNARO 3.17
10. RECUERDOS 3.57
11. YA VOY LLEGANDO 3.40
12. PURU RUNAS 3.58
13. SENORA CHICHERA 4.31
14. PANKHARITA 4.32


Aktualny skład zespołu:

* Robert Klich - bombo
* Jerzy Korol "Jerzons" - zamponas, quenas
* Robert Kuba - zamponas, quenas, rondador
* Piotr Siewień - gitara
* Krzysztof Tokarczyk - zamponas, quenas, mandolina
* Tadeusz Tokarczyk - charango

 

Grają repertuar oparty na utworach bardzo zbliżonych do towarzyszących codziennemu życiu Indian zamieszkujących Andy, przystosowane jednak do odbioru dla współczesnych słuchaczy z kraju o zdecydowanie odmiennej kulturze. Brali udział w wielu festiwalach folkowych i folklorystycznych w znacznej części wielokrotnie. Zespół ma także na swym koncie wiele koncertów i występów w salach koncertowych, domach kultury, szkołach, przedszkolach i zakładach karnych.


Płytę wydano z okazji:
XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej

Mikołajki Folkowe 2003

 Logo plakat mikoajki

Wydarzeniem okazał się koncert "Magia smyczka" Marii Pomianowskiej wraz z zespołem. Drugi dzień festiwalu przebiegał pod znakiem muzyki węgierskiej - na Koncercie Głównym wystąpił między innymi zespół Esztenás (który tego dnia poprowadził także warsztaty tańców węgierskich), wyświetlono film fabularny "Vagabond" o ruchu domów tańca na Węgrzech. Ostatniego dnia Festiwalu zagrał zespół Pankharita (muzyka andyjska) z towarzyszeniem Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego w Lublinie - muzycy wspólnie wykonali utwór "Navidad Nuestra" Ariela Ramireza. Płyta zespołu Pankharita, wydana z okazji "Mikołajków Folkowych", była dołączana do karnetów. Festiwalowi towarzyszyły pokazy filmów dokumentalnych poświęconych mniejszościom narodowym, wystawy oraz kameralne późnowieczorne koncerty z cyklu "Folk Nocą".

Facebook