mikołajki folkowe 2002

 

3 dni muzyki folkowej z różnych krajów, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Wykonawcy

Skubańce (Polska)

czwartek, 7 grudnia, godz. 19.00

Skubańce
Powstali na przełomie lutego i marca 2000 roku w Lublinie. Inspirują się muzyką kubańską, afrykańską, jamajską i każdą inną "kręcącą". Zespół zagrał już wiele koncertów w Polsce i za granicą, m. in. w Holandii i Niemczech, w czerwcu 2001 roku odbyli miesięczne tournee po Turcji, zdobywając sobie liczne grono wielbicieli wśród publiczności tureckiej, jak również turystów z całego świata.

Każdy z muzyków wnosi do zespołu własne pomysły, inspiracje i zaangażowanie oraz niepowtarzalną twórczą energię. Muzycy starają się przekazać odbiorcy radość, optymizm i wspaniały klimat pobudzający do zabawy. W skład instrumentarium zespołu wchodzą instrumenty dęte (saksofon tenorowy i barytonowy, puzon, trąbka), gitara akustyczna i basowa, perkusja, conga.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Po raz pierwszy do konkursu "Scena Otwarta" zaproszono wykonawców z zagranicy. Pierwsze miejsce zdobył zespół Jar z Białorusi. Z okazji Festiwalu wydano płytę "Folkowa Planeta", na której znalazły się nagrania muzyków folkowych skupionych wokół Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie. Płyta dołączana była do festiwalowych karnetów. Na Koncercie Głównym ciekawe połączenie muzyki poważnej z muzyką folkową zaprezentował Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego wraz z lubelskimi bębniarzami. Nie zabrakło także wystaw, pokazów filmowych, koncertów na Małej Scenie oraz warsztatów - w tym roku były to warsztaty tańców polskich, huculskich oraz dawnych.

Facebook