mikołajki folkowe 2002

 

3 dni muzyki folkowej z różnych krajów, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

warsztaty tańców dawnych (Małgorzata Wojcieszuk i grupa "Belriguardo")

sobota, 14 grudnia 2002, godz. 12.00


BELRIGUARDO to zespół tańca dawnego. Stylem nawiązujemy do epoki średniowiecza i renesansu. Szczególnie interesuje nas wiek odrodzenia, gdzie taniec był ważnym elementem życia kulturalnego.

W tworzonych przez nas układach choreograficznych próbujemy przybliżyć atmosferę renesansowych uczt, balów i zabaw. Oprócz tańca próbujemy również odtwarzać wszelkie inne zwyczaje z tym związane.

"Belriguardo" prezentuje jedną z najmilszych rozrywek tamtych czasów, jaką był dworski taniec. Nasze prezentacje wzbogacane są barwnymi strojami z epoki, w jakich występuje grupa, oraz przytacznymi legendami i opowieściami dotyczącymi obyczajowości i kultury dawnej.

BELRIGUARDO jest to piękny widok dla oczu i radość dla duszy.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Po raz pierwszy do konkursu "Scena Otwarta" zaproszono wykonawców z zagranicy. Pierwsze miejsce zdobył zespół Jar z Białorusi. Z okazji Festiwalu wydano płytę "Folkowa Planeta", na której znalazły się nagrania muzyków folkowych skupionych wokół Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie. Płyta dołączana była do festiwalowych karnetów. Na Koncercie Głównym ciekawe połączenie muzyki poważnej z muzyką folkową zaprezentował Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego wraz z lubelskimi bębniarzami. Nie zabrakło także wystaw, pokazów filmowych, koncertów na Małej Scenie oraz warsztatów - w tym roku były to warsztaty tańców polskich, huculskich oraz dawnych.

Facebook